اجتماعی و فرهنگی

احداث ۲۰ هزار تخت بیمارستانی/ تأمین هزینه‌ پروژه‌های درمانی توسط شهرداری

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در آئین امضا تفاهم‌نامه احداث نخستین بیمارستان تخصصی و هسته‌ای کشور اظهار داشت:‌ از شهردار تهران و معاونین وی به جهت توجه به موضوع سلامت تشکر می‌کنم.

وی تصریح کرد: سرمایه اصلی کشورمان انرژی هسته‌ای و نفت نیست بلکه سرمایه اصلی دانش و پتانسیل و ظرفیت جوانان برومند، نیروی انسانی و متخصص است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطر نشان کرد: قبل از انقلاب اسلامی مجبور بودیم بیمارانمان را جهت درمان به کشورهای اروپایی و رژیم غاصب صهیونیست بفرستیم و در عین حال از پزشکان هندی و بنگلادشی در کشور استفاده کنیم اما امروز افتخار داریم که به همت جوانان برومند و دانشمندان در همه زمینه‌ها متخصصین خانم و آقا داریم و کارهای جراحی بی‌نظیری در کشور انجام می‌گیرد که به عنوان مثال در یکی از بیمارستان‌ها سالیانه ۶۰۰ عمل قلب و کبد انجام می‌شود.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: خوشبختانه ما از لحاظ نیروی تخصصی و فوق‌تخصصی کمبودی را در کشور نداریم و از همین امروز نیروهای متخصص برای فعالیت در بیمارستان تخصصی و هسته‌ای کشور در بوستان ولایت آماده هستند.

وی اظهار امیدواری کرد: بیمارستان اشاره شده با همت شهردار تهران به زودی احداث شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: شهر تهران از لحاظ مراکز درمانی و بیمارستانی فقیرترین شهر در کشور محسوب می‌شود که البته در دو سال گذشته دولت یازدهم اقداماتی را برای توسعه مراکز درمانی و بیمارستانی و همچنین خدمات بهداشتی انجام داده است که البته این اقدامات بایستی توسعه پیدا کنند.

هاشمی ادامه داد: ما از لحاظ مراکز درمانی و بیمارستانی در تهران شرایط خوبی را نداریم و راضی نیستیم و قطعاً اگر زیرساخت‌ها در تهران فراهم شود، مردم خدمات شیرین‌تری از سوی دولت در حوزه سلامت خواهند چشید.

وی با اشاره به کمبود تخت‌های بیمارستانی در شهر تهران گفت: ۱۰۰ درصد تخت‌ها در تهران اشغال است و این در حالی است که ما در برخی از نقاط شهر بیمارستان و مرکز درمانی نداریم.

هاشمی ضمن تقدیر از شهرداری تهران به دلیل توجه به حوزه سلامت شهروندان خاطر نشان کرد: امیدواریم در زمان مدیریت قالیباف در شهرداری تهران بتوانیم مشکل بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را به تدریج برطرف کنیم ضمن اینکه اقدامات مدیریت شهری در تهران می‌تواند الگویی برای سایر استان‌های کشور جهت توجه به حوزه سلامت باشد.

قاضی‌زاده هاشمی همچنین اظهار امیدواری کرد: مجلس شورای اسلامی در قالب تصویب برنامه ششم توسعه، سیاست‌های تشویقی را برای ترغیب بخش خصوصی جهت احداث مراکز درمانی داشته باشد.

وی ادامه داد: متأسفانه دولت‌ها و مجالس گذشته توجه کمتری را به سیاست‌های تشویقی و ترغیبی برای ورود به بخش خصوصی در حوزه سلامت داشته‌اند و امیدواریم توجه ویژه‌تری به این موضوع شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطر نشان کرد: طبق گزارش‌های به دست آمده حدود ۴ سال پیش اکثریت مردم در استان‌های مختلف از خدمات سلامت ناراضی بودند و بر اساس نظرسنجی صورت گرفته امروزه مردم بیشترین رضایت را از خدمات بیمارستانی و درمانی داشته‌اند که این نشان دهنده این است که مردم ما قدرشناس هستند.

قاضی‌زاده هاشمی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران با توجه به آموزه‌های دینی، شرعی، اخلاقی و تأکید مقام معظم رهبری به هیچ عنوان به دنبال استفاده از انرژی هسته‌ای جهت کشت و کشتار نیست و ما اعتقاد داریم می‌توانیم از ظرفیت هسته‌ای به نحو مطلوب برای توسعه خدمات سلامت در بخش‌های مختلف استفاده کنیم.

وی با اشاره به توافق هسته‌ای ایران خاطر نشان کرد: در شرایطی این توافق صورت گرفته است که ما می‌توانیم بر اساس آن شاهد توسعه خدمات سلامت در کشور باشیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: امیدواریم با تلاش شهردار تهران هر چند ماه پروژه جدیدی را در حوزه سلامت تهران آغاز کنیم و این در حالی است که وزارت بهداشت ریالی را بابت احداث این پروژه‌ها پرداخت نمی‌کند و تمام هزینه این طرح‌ها توسط مدیریت شهری تأمین می‌شود.

وی در پایان گفت: به زودی ۲۰ هزار تخت بیمارستانی در سراسر کشور ایجاد خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا