ورزشی

جودوکاران هلند و گرجستان طلا گرفتند/ اعلام نتایج کامل سه روز اول

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین رقابتهای جودو جوانان جهان روز یکشنبه با رقابت جودوکاران دو وزن ۸۱- و ۹۰- کیلوگرم پیگیری شد که در نهایت دو جودوکار از هلند و گرجستان صاحب مدال طلا شدند. در وزن ۸۱- کیلوگرم «فرانک دی ویت» از هلند صاحب مدال طلا شد. 

این هلندی که در دو ماه گذشته در رده بزرگسالان موفق به کسب دو برنز از رقابتهای گراند اسلم زاگرب و پاریس شده بود همه رقبا را یکی بعد از دیگری شکست داد و راهی بازی نهایی شد. وی در فینال «ساتورو» از ژاپن را از پیش رو برداشت و روی سکوی نخست ایستاد.  

«دی ویت» در مبارزه سوم خود  «لی مون جین» کره‌ای را در ۱۵ ثانیه ضربه فنی کرد.در این وزن ژاپن نقره گرفت و مدال برنز هم به «ماکوکا» از اکراین و «سلیوا مورالس» از کوبا تعلق گرفت. 

در وزن ۹۰- کیلوگرم هم طبق پیش‌بینی‌ها "بکا" از گرجستان طلا گرفت. این گرجستانی که نفر سوم رنکنیگ بزرگسالان جهان است «کیم تائه هو» از کره جنوبی ، حامد رشیدی از ایران ، «کوزولوسکی» از لهستان ، «تکیچ» از آلمان ، «شرزادیشویلی» از اسپانیا را با ضربه فنی شکست داد و قهرمان شد. اسپانیا نقره گرفت و مدال برنز هم به لهستان و آذربایجان رسید. 

این مسابقات در بخش انفرادی امروز با برگزاری مبارزات اوزان ۱۰۰- و ۱۰۰+ کیلوگرم به پایان می رسد و فردا سه شنبه مسابقات در بخش تیمی برگزار می شود. 

نتایج کامل رقابتهای اوزان مختلف:

وزن ۵۵- کیلوگرم: ۱- «شام شادین» قزاقستان ۲- «هاریم لی» کره جنوبی ۳- «بایارا آمارنوشین» مغولستان و «اریکلی کاپادزه» گرجستان – در این وزن رشنو نژاد هفتم شد

وزن ۶۰- کیلوگرم: ۱- «ناگاشیما» ژاپن ۲-«تسوگ باتار» مغولستان ۳-«والیده» فرانسه و «چاننیونگ» کره جنوبی

وزن ۶۶- کیلوگرم:۱- «آساری» ژاپن ۲- «گیاترو» اسپانیا ۳- «حیدراف» آذربایجان و «کارگنین» برزیل – در این وزن فتحی پور پنجم شد

وزن ۷۳- کیلوگرم:۱-«هونگ چوا» کره جنوبی ۲-«کاراکوزاشویلی» گرجستان ۳- «مارتین هوجاک»اسلوونی و «لینکلن نوس» برزیل

وزن ۸۱- کیلوگرم: ۱- «فرانک دی ویت» هلند ۲- «ساتورو» ژاپن ۳- «ماکوکا» اکراین و «سلیوا مورالس» موبا

وزن ۹۰- کیلوگرم: ۱- «یکا جیوانوشویلی» گرجستان ۲- «شرزادشویلی» اسپانیا ۳-«داداشوف» آذربایجان و «کازرا» لهستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن