شورای شهر

لزوم توجه بیشتر مسئولان به حوزه سلامت

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین الهه راستگو با اشاره به اهمیت سلامت و لزوم توجه بیشتر مسئولان به فراهم سازی امکانات لازم جهت ارتقای کیفیت زندگی مردم و افزایش رفاه اجتماعی اظهار کرد: سلامت خانواده از جمله موضوعاتی است که باید بیش از هر مسئله دیگر به آن پرداخته شود چراکه نقش محوری آن در زندگی انکارناپذیر است.

 

وی سلامت را یکی از ارکان مهم توسعه عنوان کرد و افزود: از آنجا که سرمایه هر جامعه افراد آن جامعه است بنابراین سلامت جسمی روحی و روانی تک تک افراد ضامن سلامتی جامعه خواهد بود.

 

معاون اداری اجرایی شورای اسلامی شهر تهران به اهمیت نقش سازمانهای مردم نهاد فعال در عرصه سلامت پرداخت و گفت: اگرچه سمن های حوزه سلامت می توانند از تاثیرگذاری فراوانی در ارتقای سطح کیفی زندگی مردم برخوردار باشند اما هدفمند ترکردن ارتباط موثر سمن ها با مردم و مدیریت شهری مسئله مهمی است که بسترسازی های آن باید فراهم شود.

 

راستگو در ادامه فعالیت بهتر سازمانهای مردم نهاد در عرصه های گوناگون از جمله سلامت را در گرو مشارکت عملی آحاد مردم و نیز تمامی نهادهای مرتبط با حوزه فعالیت این سمن ها عنوان و اظهار کرد: تا زمانی که سازمانهای مردم نهاد از نگاه حمایتی دولتها برخوردار نشوند نمی‌توان انتظار داشت این بازوان قدرتمند دولتها و پل واسط میان مردم و مسئولین به درستی نقش خود را ایفا کنند.

 

وی با اشاره به اهمیت امنیت غذایی در اسناد توسعه‌ای کشورها افزود: اگرچه عوامل متعددی در تامین این امنیت موثرند اما مدیریت شهری نیز می تواند با برگزاری کلاسهای آموزشی و تبلیغات کافی آگاهی جامعه و نیز شهروندان را در این زمینه ارتقا دهد.

 

رییس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمانهای مردم نهاد شهر تهران ضمن مثبت ارزیابی نمودن نقش سمن های حوزه سلامت در عرصه آموزش و ارتقای دانش و معلومات شهروندان افزود: خوشبختانه با سیاست گذاری های لازم طرح‌های متعددی دراین حوزه به انجام رسیده به گونه‌ای که اقدامات شاخص این بازوان نیرومند در حوزه سلامت را نمی توان به هیچ عنوان انکار کرد.

 

راستگو یکی از سازمانهای مردم نهاد فعال در عرصه سلامت را انجمن ملی مقابله با گرسنگی ذکر کرد و افزود: قطعا حضور سازمانهایی داوطلبانه و دغدغه مند به مسائل و موضوعات هر شهر و جامعه میزان معضلات و آسیب های ناشی از عدم توجه به این نیازهای اگرچه ضروری را به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن