اجتماعی و فرهنگی

ثبت نام ۳۰۰ هزار نفر برای سفر به عتبات عالیات در اربعین

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محسن نظافتی‌ درخصوص میزان استقبال مردم از سامانه سماح گفت: تاکنون بیش از ۳۰۰ هزار متقاضی سفر به کربلا در ایام اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام کردند.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه میزان ثبت‌نام در ماه محرم شتاب می‌گیرد، افزود: ثبت‌نام متقاضیان در این سامانه فقط برای حل مشکل بی‌نظمی و آشفتگی در مرز و صدور روادید است.

وی ادامه داد: اسکان و حمل و نقل زائران چه در داخل ایران و چه در داخل عراق در ایام اربعین به عهده خود زائران است و مردم با ثبت‌نام در سامانه سماح فقط می‌توانند از آشفتگی و سختی عبور از مرز جلوگیری کنند.

به گزارش فارس، مسئولان سازمان حج پیش‌بینی کرده اند که امسال بیش از سال گذشته زائران ایرانی برای زیارت سیدالشهدا در ایام اربعین عازم عتبات عالیات می‌شوند و برای جلوگیری از آشفتگی‌های سال گذشته ستادی با عنوان ستاد اربعین با حضور دستگاه‌های اجرایی تشکیل شده است.

ظاهرا امسال صدور روادید برای عبور از مرز باید صورت بگیرد ولی دولت عراق هنوز قیمت ویزای این کشور را برای ایام اربعین اعلام نکرده است.

مسئولان نیروی انتظامی، سازمان حج و وزارت امور خارجه اعلام کرده بودند که امسال برخلاف سال گذشته عبور از مرز و سفر به کشور عراق در ایام اربعین بدون داشتن گذرنامه معتبر و ویزا غیرممکن است و صدور ویزا نیز به صورت مکانیزه توسط ثبت‌نام در سامانه سماح انجام می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن