شورای شهر

اقبال شاکری: آزادسازی رود دره‌ها به معنای آزادسازی ساخت و ساز در آنجا نیست

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین اقبال شاکری در تذکرات پیش از دستور یکصد و نود هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران درباره وضعیت رود‌ دره‌ها در شهر اظهارداشت: پایتخت ۵ رود دره دارد که در طرح جامع تفصیلی فضای کالبدی آن تعریف شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر عدم ساماندهی و حفاظت از رود دره‌ها وجود دارد، گفت: در برنامه ۵ ساله دوم، شهرداری موظف شده است ظرف ۱۸ ماه اقدامات لازم را جهت احیای رود دره‌ها و رودخانه‌ها انجام دهد که براساس تبصره ۴۹ رود دره فرحزاد باید در اولویت بازسازی باشد که البته بنده اخیراً شنیده‌ام که پهنه تفریحی برای این دره در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در حال حاضر رود دره و اراضی دارآباد نیز تغییر کاربری پیدا کرده است و براساس اطلاعیه‌ای که روز یکشنبه هفته گذشته روزنامه همشهری منتشر کرده است، یکصد هزار متر مربع از این اراضی قرار است با مجوز تجاری، ورزشی و درمانی به فروش برسد.

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران افزود: آزادسازی رود دره‌ها به معنی آزادسازی برای ساخت و ساز نیست و نباید این اقدام موجب ساخت و سازهای جدید شود و به طرح جامع رودخانه‌ها باید توجه شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن