اجتماعی و فرهنگی

تعمیر اتاق‌ عمل‌های بیمارستان‌ها آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  دکتر علی ماهر در همایش نکوداشت مجریان برتر برنامه ارتقای کیفیت خدمات هتلینگ با بیان اینکه از دانشگاه‌ها خواستیم که بیمارستان‌های برتر را انتخاب کنند، گفت: سپس این بیمارستان‌ها را با معیارهای وزارت بهداشت نیز بررسی کردیم و خواستیم که مستندات خود را اعم از فیلم و عکس به ما ارایه کنند.

 

وی با بیان اینکه برنامه ارتقای کیفیت خدمات هتلینگ در بیمارستان‌های وزارت بهداشت همراه با سایر برنامه‌های تحول سلامت آغاز شد، گفت: این برنامه جزو اولین برنامه‌هایی بود که در اردیبهشت ۹۳ از سوی وزیر بهداشت در قالب بهسازی ساختمان و تاسیسات بیمارستان‌ها، اقلام و تجهیزات و نیروی انسانی ابلاغ و بعد اجرایی شد.

 

ماهر افزود: توزیع اقلام و تجهیزات را هم در برنامه ارتقای هتلینگ از مناطق محروم آغاز کردیم و این مناطق را در اولویت قرار دادیم و الان آغاز به تجهیز بیمارستان‌های شهرهای بزرگ می‌کنیم.

 

وی با اشاره به کمبود پرستار در حوزه بهداشت و درمان کشور، تصریح کرد: کمبود نیروی پرستاری بسیار آزار دهنده بود و به همین علت بخشی از اعتبارات برنامه هتلینگ به از بین بردن کمبود پرستار اختصاص یافت تا به صورت خرید خدمت پرستار جذب کنیم. البته با این وجود هنوز با استانداردهای جهانی فاصله داریم. همچنین جهت افزایش کیفیت خدمات پرستاری بودجه‌ای در اختیار بیمارستان‌ها قرار گرفت تا استراحت‌گاه‌هایی برای پرستاران داشته باشند.

 

ماهر تاکید کرد: اولویت بعدی ما برای امسال این بود که ضمن ادامه برنامه‌های گذشته، مبالغی را به صورت علی‌الحساب برای آغاز تعمیرات اتاق‌های عمل، تاسیسات و تکمیل اورژانس‌ها به بیمارستان‌ها تخصیص دهیم که این امر انجام شده است. در این زمینه پیشرفت عملیات این بخش‌ها را کنترل کرده و در ادامه نیز اعتبارات لازم را تخصیص می‌دهیم.

 

ماهر با بیان اینکه ارتقای خدمات هتلینگ بیشترین میزان رضایتمندی را ایجاد می‌کند، گفت: بر این اساس در حال حاضر رضایتمندی مردم به ۸۵ درصد رسیده است و حفظ این رضایتمندی بسیار دشوار است.

 

در ادامه این مراسم مهندس احمدی، معاون مدیر کل دفتر فنی وزارت بهداشت گفت: طرح ارتقای خدمات هتلینگ را از تابستان سال گذشته آغاز کردیم و امسال توانستیم به بالغ بر ۸۰ درصد اهداف این طرح دست یابیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن