اجتماعی و فرهنگی

اجرای طرح سفره احسان در مدارس جنوب شهر به مناسبت ماه محرم

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین حجت الاسلام رسول جوادی معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با اشاره به اجرای برنامه های سوگواری در مدارس مجری طرح شهردار مدرسه گفت: این طرح با همکاری شهرداران مدارس و معاونین فرهنگی هر روز صبح پس از قرائت زیارت عاشورا در مدارس منطقه انجام می شود.

وی افزود: به تصویر کشیدن فرهنگ ایثار و شهادت و عمق فاجعه کربلا از دیگر برنامه های مناسبتی ویژه ماه محرم است که در قالب تئاتر نمایشی توسط دانش آموزان هنرمند مدارس با نظارت شهرداران مدارس صورت می گیرد.

جوادی یکی از برنامه های ماه محرم را آشناسازی کودکان با واقعه عاشورا و مظلومیت امام حسین (ع) عنوان کرد و افزود: در همین راستا قصه هایی از زندگینامه امام حسین (ع) توسط مربیان خانه های کودک برای کودکان بازگو و همچنین آموخته ها و برداشت های کودکان به شکل مسابقه نقاشی و نمایش تصویری از واقعه کربلا برگزار می شود.

معاون شهردار منطقه در ادامه از برپایی نمایشگاه «از مدینه تا شام« در خیابان شکوفه جنوبی (ناحیه ۲) خبر داد و افزود: در این نمایشگاه ضمن صحنه آرایی فضای عاشورا و خانه حضرت زهرا (س)، ایستگاه صلواتی و توزیع محصولات فرهنگی دایر است.

به گفته وی علاوه براین نمایشگاه که تا پایان ماه محرم دایر خواهد بود، نمایشگاه مشابهی نیز در سرای محله نعمت آباد میزبان عاشقان حسینی در ماه محرم است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن