مدیریت شهری

افتتاح خط متروی فرودگاه مهرآباد؛ در روزهای آتی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین هابیل درویش درباره آخرین جزییات افتتاح خط مترو ویژه فرودگاه مهرآباد گفت: روز گذشته بازدیدی از این خط داشته و شاهد پیشرفت ۹۰ درصدی این پروژه بوده‌ایم.

 

مدیرعامل شرکت مترو با بیان اینکه این خط به زودی و در روزهای آتی به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: در حال حاضر ایستگاه‌های این خط در مرحله نصب پله برقی و نازک‌کاری هستند و به زودی مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت.

 

وی با بیان اینکه طول خط متروی مهرآباد بیش از ۲ کیلومتر است، اظهارداشت: در این خط با احتساب ایستگاه مبداء، ۴ ایستگاه طراحی شده است که مسافران می‌توانند از داخل فرودگاه بلافاصله وارد خط مترو شوند.

 

مدیرعامل متروی تهران و حومه با تاکید بر اینکه قطارهای خط متروی مهرآباد مخصوص جابه‌جایی مسافر طراحی شده است، گفت: طرح مبلمان این قطارها ویژه مسافر و توشه همراه است؛ این قطارها در واگن‌سازی تهران تولید شده و در حال حاضر تولید آن به پایان رسیده و در مرحله تست قرار دارد.

 

وی با بیان اینکه خط فرودگاه مهرآباد می‌تواند بیش از ۱۵ هزار مسافر را جابه‌جا کند ادامه داد: همچنین ۲ هزار کارمند و پرسنل فرودگاه نیز می‌توانند از این خط مترو برای جابه‌جایی درون شهری استفاده کنند.

 

درویش در مورد آخرین وضعیت خط ۶ و ۷ مترو تهران نیز با بیان اینکه تا سال ۹۵ این دو پروژه نیز مورد اتمام و بهره‌برداری قرار می‌گیرد، گفت: خط ۶ دارای ۱۲ ایستگاه و خط ۷ نیز دارای ۸ ایستگاه است که به صورت فازبندی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

 

وی همچنین در مورد ایستگاه‌های باقیمانده بخش شمالی خط ۳ نیز گفت: تا پایان امسال تمامی ایستگاه‌های خط ۳ مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت و میزان جابه‌جایی مسافر توسط مترو از مرز ۴ میلیون نفر خواهد گذشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا