مدیریت شهری

افتتاح ۱۲۷ ایستگاه آتش‌نشانی تا پایان سال

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  سعید شریف‌زاده در مراسم روز آتش‌نشان که با حضور جمعی از آتش‌نشانان، محمدباقر قالیباف شهردار تهران و احمد دنیامالی عضو شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد، اظهار داشت: حادثه تلخ منا و جان باختن مسلمانان کام همه را تلخ کرده است و آرزوی مغفرت برای همه جانباختگان این حادثه داریم.

وی ضمن تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشت: این هفته یادآور رشادت‌های شهیدان و ایثارگران است که روز آتش‌نشانی نیز مقارن با این هفته شده است.

وی با اشاره به اینکه امروز ۶ ایستگاه آتش‌نشانی افتتاح می‌شود گفت: در حال حاضر ۱۲۱ ایستگاه در شهر تهران فعال است که به شهروندان ارایه خدمت می‌کند و موجب شده که زمان رسیدن هنگام حوادث کاهش پیدا کند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران نیز بیان داشت: تا پایان سال تعداد ایستگاه‌های آتش‌نشانی به ۱۲۷ ایستگاه افزایش خواهد یافت و توانسته‌ایم تاکنون نیز دستگاه‌ها و تجهیزات و خودروهای عملیاتی آتش‌نشانی را تجهیز و نوسازی کنیم.

وی به جذب ۶۰۰ نفر آتش‌نشان اشاره کرد و گفت: این سازمان فعالیت خود را در قالب‌های مختلف امدادی و خدماتی افزایش داده است و در حوادث مختلف از جمله آب گرفتگی معابر، سیلاب‌ها و دیگر حوادث طبیعی و غیرطبیعی کارآمدی خود را نشان داده است.

شریف‌زاده گفت: باشگاه نجات‌یافتگان نیز توسط سازمان تشکیل شده است و شهروندانی که در گذشته آسیب‌هایی دیده بودند در باشگاه نجات یافتگان حضور پیدا می‌کنند و تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار می‌دهند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی گفت: از اول مهر امسال دانشجویان در رشته‌های مهندسی حریق برای نخستین بار در کلاس‌ها حضور پیدا می‌کنند و تشکیل مرکز علمی کاربردی تحولی در جامعه آتش‌نشانان بوده است.

وی به آموزش‌های شهروندی نیز اشاره کرد و گفت: ۳ هزار و ۳۰۰ آتش‌نشان داوطلب و ۱۰۰ هزار نفر از شهروندان تهرانی آموزش‌های مختلفی درباره امنیت و حریق دیده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن