شورای شهر

راستگو: ترجیح دادم در کنار سایر همکاران در سوی دیگر شورا باشم

 

الهه راستگو عضو شورای شهر تهران در انتخابات هیئت‌رئیسه شورا با انصراف از شرکت دوباره، جای خود را به محسن پیرهادی داد. او دلیل این انصرافش را افزایش تجربه در حوزه‌های دیگر دانست و همچنین توضیحاتی درباره سمت جدیدش به‌عنوان مدیر اجرایی شورای شهر داد.

مشروح این گفتگوی او با شورا آنلاین به شرح زیر است:

 

ضمن تبریک انتصاب جنابعالی به‌عنوان معاون اجرایی و اداری شورای شهر تهران، نظرتان در مورد انتخابات هیئت‌رئیسه و تمدید ریاست آقای چمران چیست؟

انتخابات هیئت‌رئیسه امسال شورا مانند سال‌های گذشته در آرامش کامل، در فضایی کاملاً عادلانه و با حضور خبرنگاران محترم به‌صورت علنی انجام شد. انتخابات سال جاری بیش‌تر از همه نشان‌گر همدلی و وفاقی است که در شورای شهر تهران وجود دارد و اعضای محترم سعی در حفظ این مؤلفه‌های بسیار مهم دارند. با توجه به اینکه جناب آقای چمران سال‌ها سابقه ریاست بر شورای شهر تهران را دارند و تلاش‌های بسیاری در شکل‌گیری هرچه بهتر شوراها در کشور داشته‌اند و نهایتاً با استناد سوابق درخشان ایشان، حضور مجددشان در مقام ریاست می‌تواند نویدبخش حرکت خردمندانه، با برنامه و پیوسته شوراها نه‌تنها در شهر تهران بلکه در کشور عزیزمان باشد.

 

دلیل کناره‌گیری و عدم حضور شما در هیئت‌رئیسه جدید چیست؟

بنده دو سال است که در هیئت‌رئیسه شورای شهر حضور دارم و سعی کردم با تمام وجود مسئولیت‌هایی که در طی این دو دوره بر عهده بنده گذاشته‌شده را به انجام رسانم، اما امسال همان‌طور که در روز رأی‌گیری هم در جلسه شورا مطرح کردم، به دلیل اینکه تجارب خود را در شورای شهر افزایش دهم و فرصت بیش‌تری را بتوانم برای امور تخصصی که بر عهده‌ام است در حوزهٔ مشارکت‌های مردمی بگذارم ترجیح دادم در کنار سایر همکاران در سوی دیگر شورا باشم.

 

نظرتان در خصوص جانشینی آقای پیر هادی در هیئت‌رئیسه چیست؟

جناب آقای پیر هادی جوان‌ترین عضو شورا هستند و فردی توانمند، تحصیل‌کرده و موفق محسوب می‌شوند. حضور ایشان در هیئت‌رئیسه نمایانگر اعتماد نماینده‌های مردم به جوانان عزیز شهرمان است، انشا الله این حضور بتواند جایگاه جوانان را در مدیریت‌های عالی ارتقا بخشد و دستاوردهای شیرینی برای جوانان عزیز شهر تهران داشته باشد.

 

چه نمره‌ای به عملکرد خودتان در هیئت‌رئیسه می‌دهید؟

دادن نمره کار جالبی به نظرم نمی‌رسد. اما من در این دو سال و با دو مدیریت متفاوتی که طی این دو سال در شورا حضور داشتند تمام تلاشم را کردم تا مسئولانه، متعهدانه و با تمام وجود به امور مرتبط بپردازم و بتوانم نه‌تنها به‌عنوان نماینده مردم شریف تهران بلکه به‌عنوان یک فعال اجتماعی زن، وظایف خود را به‌خوبی به انجام برسانم و بلکه فراتر از وظایف تعیین‌شده در چارچوب‌های مشخص و در راستای پیشبرد امور تهرانی‌های عزیز تلاش کنم.

 

به‌تازگی از سوی آقای چمران به‌عنوان معاون اجرایی- اداری منصوب شدید، در این خصوص چه طرح و برنامه‌ای دارید؟ آیا برنامه‌ای برای تغییر و تحول مدیران زیرمجموعه معاونت اجرایی دارید؟

از آقای مهندس چمران به‌عنوان رییس محترم شورا نیز که به من اعتماد داشته و به‌عنوان معاون اجرایی و اداری شورا انتخابم کردند، تشکر می‌کنم و تمام تلاشم را خواهم نمود تا با همکاری کارشناسان و مدیران این حوزه در شناسایی دقیق نقاط قوت و ضعف موجود در ساختار شورا و رصد دقیق فرصت‌ها و تهدیدهای موجود به‌صورت هدفمند، با برنامه و بهره‌گیری از نظرات دقیق کارشناسی، در راستای کارآمدی و تأثیرگذاری هر چه بیشتر شورای اسلامی شهر تهران حرکت کنیم. در این سال‌هایی که در شورای شهر تهران هستم مسائلی در نظرم آمده است که قصد دارم در این فرصت پیش‌آمده با چارچوب و با انتخاب بهترین راه‌حل‌ها در راستای بهبود وضعیت و انجام حرکت هوشمندانه به سمت مطلوب نمودن هر چه بیشتر اوضاع گام‌های مؤثری برداشته شود و در این راستا ما مجموعه اداری اجرایی شورا تلاش خواهیم کرد که از ظرفیت نیروی انسانی توانمند موجود شورا با برنامه‌های پیش رو بهره‌مندی لازم صورت پذیرد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن