شورای شهر

شاکری: شورای شهر برای خاک سپردن جان‌باختگان منا از هیچ کمکی دریغ نکند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین این عضو کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران معتقد است: درخواست تشکیل کنفرانس اضطراری کنفرانس سران اسلامی، پیگیری این موضوع از طریق سازمان کشورهای غیر تعهد و تقاضای پیگیری توسط کمیته حقیقت‌یاب می‌تواند فشار لازم را برای دولت کم‌عقل و بی‌تدبیر دولت سعودی وارد کند.

 

شاکری درباره پیشنهاد تشکیل شورای اجرایی با حضور نمایندگان کشورهای اسلامی برای حج و زیارت در عربستان بیان کرد: باید از فشار کنونی استفاده کنیم زیرا اگرچه کعبه در سرزمین عربستان واقع‌شده است اما حج متعلق به‌تمامی مسلمانان جهان است.

 

وی ادامه داد: کنفرانس اسلامی می‌تواند از این موقعیت استفاده کند و تقاضای تشکیل یک کمیته با ناظر عالی بر امور حج داشته باشد زیرا این دولت نشان داده است که کار از دستش خارج‌شده است..

 

اقبال شاکری در خصوص اینکه پیکر پاک جان‌باختگان حادثه منا در کجا خاک‌سپاری می‌شوند گفت: قرار بر این است که پیکر این عزیزان در قطعه شهدا خاک‌سپاری بشوند.

 

وی ادامه داد: شورای شهر و شهرداری تهران اعلام آمادگی کرده‌اند تا در روزی که پیکر پاک این عزیزان به میهن اسلامی بازگشت برای جابه‌جایی و یا به خاک سپردن آن‌ها از هیچ کمکی دریغ نکنند.

 

اقبال شاکری در خصوص اینکه آیا برای جان‌باختگان منا یادبودی در بهشت‌زهرا (س) قرار است ساخته شود یا خیر گفت: بله درصدد آن هستیم تا یک جای مناسب در بهشت‌زهرا (ُس) پیدا کنیم تا بتوانیم یک یادبودی را برای جان‌باختگان این حادثه احداث کنیم.

 

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: اعضای شورای شهر تصمیم گرفته‌اند تا زمانی که جان‌باختگان تهرانی معلوم شدند تمامی نماینده‌های مردم که در شورای شهر هستند به دیدار خانواده‌هایشان بروند و عرض تسلیت خودشان را به‌صورت حضوری اعلام کنند.

 

عضو شورای شهر در خصوص اجرای شدن طرح LEZ گفت: این طرح قرار است به‌زودی زود در تهران انجام شود. برای اجراشدن این طرح خیلی فکر شده است و شک نکنید که با اجراشدن این طرح آلودگی تهران بیش‌ازپیش کم و کمتر خواهد شد.

 

اقبال شاکری در خصوص اینکه پلیس راهنمایی رانندگی هنوز این طرح را تأیید نکرده است گفت: این طرح را باید شورای عالی ترافیک تهران تأیید کند که کرده است. بیشتر کارهای این طرح انجام‌شده است و فکر می‌کنم تا اواسط پاییز در تهران اجرا شود.

 

وی ادامه داد: طرح LEZ به‌جای طرح زوج فرد آمده است و با اجرایی شدن این طرح دیگر خبری از طرح زوج فرد در خیابان‌های تهران نخواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا