تذکر سازمان بازرسی به رئیس سازمان مدیریت بحران درباره سیل‌های اخیر

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین ناصر سراج در پاسخ به این سئوال که آیا سازمان بازرسی کل کشور در ارتباط با سیل اخیر در شهرستان ورامین نیز ورود کرد یا خیر گفت: در ارتباط با این مسئله، ورود کردیم و گزارش‌هایی نیز تهیه و پس از جمع‌بندی نهایی به مراجع ذی‌صلاح ارسال شد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور اضافه کرد: روز گذشته (شنبه) نیز، آقای نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور را دعوت کردیم و درباره مسایل مختلف، تبادل‌نظر شد و کمبود‌ها را گوشزد کردیم.

سراج در پاسخ به این سئوال که آیا در سیل اخیر در استان‌های شمالی، این سازمان علیه نهاد یا سازمانی اعلام جرم کرده است یا خیر گفت: در ارتباط با آن موضوع نیز، سازمان بازرسی کل کشور ورود و اقدام به تهیه گزارش کرد و پس از جمع‌بندی نهایی، گزارش را به مراجع ذی‌صلاح ارسال کردیم اما به دلیل محرمانه بودن گزارش‌های سازمان بازرسی از بیان جزئیات معذورم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در ارتباط با آخرین وضعیت ورود بازرسان این سازمان به موضوع زمین‌خواری در منظقه گردشگری حیران واقع در آستارا اظهار کرد: در این خصوص نیز، سازمان بازرسی کل کشور ورود و پس از بررسی اسناد و مدارک، اقدام به تهیه گزارش کرد. پس از جمع‌بندی‌ نهایی، گزارش خود را به مراجع و دستگاه‌های مربوطه فرستادیم.

سراج همچنین درباره آخرین وضعیت پرونده ایرانسل گفت: سازمان بازرسی در ارتباط با این مسئله نیز ورود کرده بود اما هم اکنون از آخرین وضعیت آن اطلاعی ندارم.

۱۴ مرداد ماه سال ۹۳ بود که سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد: در الحاقیه پروانه اپراتور دوم تلفن همراه که در آبان ماه ۱۳۸۴ به تصویب رسیده است، در بند ۲-۲-۵ این الحاقیه تحت عنوان تغییرات مؤثر برسرمایه دارنده پروانه تصریح شده: «ایرانسل باید در انطباق با شرایط و روال مورد تأیید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به میزان ۲۱درصد کل سهام دارنده پروانه را طی سه سال از تاریخ لازم الاجرا شدن( قرارداد) از طریق بورس عرضه عمومی کند، پس از انجام عرضه عمومی سهام فوق الذکر، دو عضو هیأت مدیره می‌بایست درانطباق با ماده ۸ قانون شماره ۲۶۰/۶۰۷۸۰ مورخ ۱۸ اردیبهشت ماه سال ۸۳ از سوی مجمع عمومی دارنده پروانه تجدید انتخاب شوند».

در نامه سازمان بازرسی کل کشور آمده بود: بر اساس این گزارش با توجه به عدم اقدام لازم و به موقع سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پیگیری این مهم از اپراتور دوم تلفن همراه که موجبات تأخیر در عرضه ۲۱ درصدی سهام ایرانسل و عدم عرضه عمومی سهام این شرکت شده است مراتب از سوی بازرسی امور نیرو و ارتباطات از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مورد مطالبه قرار گرفت.

این اداره کل اعلام کرد: باتوجه به تنظیم گزارشی جامع و مستند در این خصوص و ارائه پیشنهاد مبنی بر مکلف کردن اپراتور توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به ایفای تعهدات پروانه‌ای و ارسال آن به مبادی ذیربط و تأخیر پنج ساله در این خصوص، معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در ارتباط با واگذاری ۲۱ درصد سهام شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل از طریق بورس اوراق بهادار اعلام داشت: فرصت شش‌ماهه‌ای به ایرانسل به منظور نحوه اجرا و زمان بندی عرضه سهام این شرکت در بورس داده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا