شورای شهر

نیازی نبود کاندید ریاست شوم/پیدا کردن مقصر حوادث چه سودی دارد؟!

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین عضو کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر تهران افزود: بخشی از خط ۳ مترو تهران پیش از این افتتاح شده بود و با توجه به اهمیت این خط باید این مسیر تا انتها افتتاح می شد که خدا را شکر این اتفاق افتاد.

 

دنیامالی در خصوص همزمان شدن افتتاحیه خط ۳ مترو با جلسه علنی شورا و مراسم رژه هفته دفاع مقدس گفت:به دلیل اینکه وقت ریاست محترم جمهور پر بود فقط روز سه شنبه می شد که چنین اتفاقی بیفتد و ما هم موظف بودیم که همین روز را برای افتتاحیه خط ۳ مترو در نظر بگیریم.

 

عضو کمیسیون فنی و عمرانی شهر تهران در خصوص اینکه طرح lez از چه زمانی در تهران اجرا می شود گفت:قرار بر این است که این طرح از اواخر پاییز در تهران اجرا شود. اما فقط اجرای آن مهم نیست و باید با یک برنامه ریزی مناسب این طرح را با موفقیت به ثمر برسانیم.

 

احمد دنیا مالی در خصوص اینکه با توجه به اجرایی شدن این طرح،بحث طرح ترافیک چه می شود گفت:این طرح که تا آخر سال اعتبار خودش را دارد اما مهم ترین مسئله ای که در طرح lez وجود دارد این است که خودرو ها بر اساس میزان آلایندگی شان و یا بهتر بگویم بر اساس سن و سالشان دسته بندی می شوند  و اجازه تردد در خیابان های شهر را پیدا می کنند.

 

وی در خصوص سیلاب پاکدشت ورامین و تهدید جدیدی که در کمین تهران قرار گرفته است، گفت:من واقعا متاسفم که باید شاهد چنین حوادثی باشیم. این اتفاقات را خیلی راحت می توان مدیریت و از آن به عنوان یک فرصت استفاده کرد.

 

دنیا مالی افزود:در شهری مانند تهران که هر روز شاهد هستیم که مسئولینش از کم آبی صحبت می کنند چرا ما نباید یک برنامه ریزی خوبی داشته باشیم تا از این سیلاب ها بتوانیم نهایت استفاده را کنیم. واقعا حیف است که از  این بارندگی ها نه تنها نمی توانیم هیچ استفاده ی مناسبی کنیم، بلکه شاهد چنین اتفاقات ناگواری هم هستیم.

 

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر تهران در خصوص اینکه چه ارگان یا سازمانی را می توان مقصر اصلی این حوادث قلمداد کرد، گفت:ما نباید الان دنبال مقصر بگردیم.چه فایده ای دارد ارگان یا سازمانی را مقصر بدانیم یا اینکه مقصر حوادث را پیدا کنیم. تا به امروز هر اتفاقی که افتاد مقصر را پیدا کردیم اما چه فایده ای داشت؟همه مسولین،سازمان ها و ارگان هایی که به این موضوع ربط دارند باید یک جلسه هم اندیشی را با هم برگزار کنند و با یک برنامه ریزی مناسب دیگر نگذارند تا از این بحران ها در شهر تهران بوجود بیاید.

 

دنیا مالی در خصوص اینکه خیلی ها سازمان مدیریت بحران را مقصر اصلی این حادثه می دانند، گفت:تمام حرف من این است که اصلا ما نباید بگذاریم که در شهر تهران بحرانی به وجود بیاید که حالا بخواهیم بیاییم و بگوییم که سازمان مدیریت بحران مقصر است یا نه. البته ناگفته نماند که در این اتفاق اخیر می شد تا این بحران را مدیریت کرد اما به هر دلیلی نشد!

 

وی افزود:من امیدوارم که دیگر در شهر تهران چنین اتفاقاتی پیش نیاید و اگر هم رخ داد بتوانیم با یک مدیریت مناسب آن را به فرصت تبدیل کنیم.

 

احمد دنیا مالی در خصوص اینکه آیا در انتخابات شورای شهر تهران قصد این را داشته است که به جای مسجد جامعی کاندید ریاست شود یا خیر، گفت:نه من اصلا چنین قصدی نداشتم و خودم هم متعجب بودم که چرا در بعضی از رسانه ها نام من را برای کاندیدای ریاست شورا اعلام می کردند. من آنقدر سر خودم را شلوغ کرده ام که دیگر وقت نمی کنم که بخواهم بیایم و برای ریاست شورا کاندید شوم و قصدی برای تحاسب ریاست شورا نداشتم و در خودم نمی دیدم که از پس این مسولیت بزرگ بر بیایم و از آن مهم تر این است که تا وقتی که بزرگانی هم چون آقای چمران و مسجد جامعی هستند و در کار های خودشان بهترین هستند، دیگر چه نیازی به ما هست!

 

دنیا مالی در خصوص اینکه آیا ریاست هیئت مدیره ملوان اجازه می دهد تا تمام تمرکزش را به شورای شهر معطوف کند یا خیر گفت:اگر من مدیر عامل این باشگاه بودم صد درصد تمام فکرم به شورای شهر نبود اما با توجه به اینکه رئیس هئیت مدیره باشگاه هستم و حضورم در آنجا الزامی نیست مشکل خاصی پیش نمی آید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا