اجتماعی و فرهنگی

اولتیماتوم شهرداری به مراکز غیرمجاز عرضه دام

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مجتبی عبداللهی در حاشیه بازدید از مراکز عرضه دام بهداشتی در جمع خبرنگاران درباره مقابله با مراکز غیرمجاز عرضه دام زنده، گفت: دستور العمل‌هایی داریم که تیم‌های ویژه شهرداری در سطح شهر ضمن کنترل، مراکز غیرمجاز را شناسایی و نسبت به جمع آوی آنها اقدام کنند. البته مکان‌هایی نیز ممکن است در کوچه و محلات وجود داشته باشد که قابل شناسایی نباشند، اما درخواست‌مان از شهروندان این است که تنها دام زنده را از ۲۹ مرکز در نظر گرفته شده برای عرضه دام بهداشتی تهیه کنند.

 

وی افزود:‌ حدود ۷۰ درصد از نیاز شهروندان تهرانی برای خرید دام زنده در روز عید قربان توسط مراکز عرضه دام بهداشتی شهرداری تهران تامین خواهد شد. بر همین اساس درخواست‌مان از شهروندان این است که دام زنده را تنها از این مراکز تهیه کنند.

 

عبداللهی ادامه داد: همه ساله شهرداری تهران و سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار در جهت خدمت رسانی به شهروندان تهرانی در اجرای سنت قربانی برای حاجیان، مراکزی را جهت عرضه دام زنده در نظر می‌گرفته که امسال نیز ۲۹ مکان ویژه فروش دام قربانی در سطح شهر تهران برپا شده است. این مراکز از پنج صبح امروز پنجشنبه کار خود را آغاز کردند و حضور مردم نیز در این مراکز بسیار چشمگیر بوده است.

 

وی تاکید کرد: ‌180 دامپزشک با همکاری دامپزشکی استان تهران در این ۲۹ مرکز جهت نظارت بر سلامت و بهداشت دام مستقر هستند و بیش از ۵۷ روحانی نیز بر ذبح شرعی دام‌ها نظارت می‌کنند.

 

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در خصوص قیمت گذاری دام‌ها گفت: با توجه به کار کارشناسی و ارزیابی که از سطح بازار شده قیمت‌ گذاری‌ها انجام شده و در حال حاضر نیز قیمت ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان برای هر کیلو دام زنده تعیین شده است. البته پیش بینی می‌کنیم در ساعات پایانی و بعد از ظهر امروز با توجه به کاهش تقاضا قیمت نیز کاهش پیدا کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن