اجتماعی و فرهنگی

تمهیدات پلیس راهور برای برگزاری دعای عرفه

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سرهنگ حسن عابدی درباره وضعیت ترافیکی پایتخت در نخستین روز از سال تحصیلی جدید اظهار کرد: پیش‌بینی می‌کردیم که حجم ترافیک در معابر تهران بین ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش داشته باشد که تا حدودی همین پیش‌بینی نیز محقق شده و امروز شاهد افزایش ۱۵ درصدی حجم ترافیک در بزرگراه‌ها و معابر پایتخت بودیم که این حجم در بزرگراه‌ها شدت بیشتری داشت.

 

وی با اشاره به قرار گرفتن نخستین روز از سال تحصیلی جدید بین دو تعطیلی دانش‌آموزی، اظهار کرد: البته پیش‌بینی می‌کنیم که در روز شنبه حجم ترافیک کمی بیشتر از امروز باشد اما به هر حال نیروهای ما در آماده باش کامل هستند و نسبت به روان‌سازی ترافیک اقدام خواهند کرد.

 

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره وقوع حوادث رانندگی در اول مهرماه نیز گفت: خوشبختانه تا به این لحظه گزارشی مبنی بر وقوع تصادف منجر به فوت یا جرح به دست ما نرسیده است.

 

وی ساعات پیک ترافیک را بین ۶:۳۰ صبح تا ۸:۳۰ صبح اعلام کرد و گفت: در این ساعت حجم ترافیک در معابر پایتخت و همین‌طور بزرگراه‌ها بالا بود از این رو توصیه می‌شود که رانندگان زمان سفر خود را مدیریت کرده و شهروندان نیز تا حد امکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند.

 

 

آماده‌باش پلیس برای برگزاری مراسم دعای عرفه

 

عابدی همچنین از آماده باش پلیس در اطراف محل‌ها و اماکن برگزاری دعای پرفیض عرفه خبر داد و گفت: با توجه به برگزاری مراسم دعای عرفه ماموران پلیس در اطراف محل‌ها و مراکز برگزاری این دعای پرفیض حضور خواهند داشت و نسبت به تسهیل آمد و شد اقدام خواهند کرد. پیش‌بینی ما این است که حجم ترافیک در اطراف برخی از حسینیه‌ها و مراکز مذهبی در مرکز پایتخت در ساعات برگزاری این دعا سنگین شود.

 

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اضافه کرد: در حال حاضر تصمیمی مبنی بر انسداد محور برای برگزاری این دعا گرفته نشده اما در صورتی که نیاز باشد به صورت مقطعی و برای چند دقیقه احتمال انسداد برخی از معابر وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن