شورای شهر

مدیریت بحران در بحران ها تعطیل است!/شهرداری نباشد وضعیت بدتر می شود

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین اقبال شاکری افزود:شک نکنید اگر از قبل هشدار چنین سیلی را به مردم می دادند ما شاهد چنین اتفاقات ناگواری نبودیم. چند نفری که در پاکدشت کشته و مفقود شده اند به این دلیل است که در کنار رودخانه بوده اند و آب آنها را با خودشان برده است. اگر آنها هم از این موضوع اطلاع داشتند مانند شهروندان دیگر در خانه هایشان می نشستند و از این بارش رحمت الهی لذت می بردند.

 

شاکری ادامه داد:مسولیت سیلاب رخ داده شده با حاکمیت و وزارتخانه های نیرو و جهاد کشاورزی است. سیلاب روز جمعه به راحتی می توانست بدون هیچ حادثه ای تمام شود اما چون در بستر و حریم رود دره ها توجه کافی نشده بود و تصرف هایی در آنها رخ داده است دوباره شاهد اتفاقاتی که با جان مردم بازی می کند، بودیم.

 

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران ادامه داد:البته ناگفته نماند که سازمان مدیریت بحران هم در ایجاد چنین اتفاقاتی نقش بسزایی دارد و من فکر می کنم که این سازمان در حد و قواره ی این کشور نیست و عملا در مواقع بحرانی هیچ کار مفیدی انجام نمی دهد و تعطیل است!

 

شاکری در خصوص اینکه آیا شهرداری  را هم مقصر می داند یا خیر گفت:باور کنید اگر شهرداری و و آتش نشانی در چنین مواقعی نباشند اوضاع شهر بدتر از این می شود و واقعا جا دارد از هیمن جا از شهرداری تهران تشکر کنم.با اینکه وظیفه این ارگان نیست اما با تمام امکانات در چنین مواقی حاضر می شوند و امداد رسانی خودشان را انجام می دهند.

 

اقبال شاکری در خصوص اینکه آیا عزمی در بین مسولین وجود دارد تا دیگر شاهد این اتفاقات نباشیم،گفت:عزم نقطه ای وجود دارد اما عزم جمعی اصلا وجود ندارد! منظورم از عزم نقطه ای این است که شاید به ندرت بتوان ارگانی را پیدا کرد که واقعا برای حل این مشکل پا پیش بگذارد و بخواهد کمک کند تا دیگر این مسائل به وجود نیاید. اما اگر به طور کلی بخواهیم نگاه کنیم هیچ عزم جمعی برا حل این مشکلات در بین مسولین وجود ندارد.

 

وی ادامه داد:اگر فقط کمی از کارهای متفرقه و شخصی خودمان کم کنیم و به فکر مردم باشیم شک نکیند گه این شهر را می شود آباد کرد و دیگر شاهد اتفاقاتی مثل سیل کن یا همین پاکدشت نباشیم.

 

شاکری در خصوص تخریب سد دهک گفت:در بعضی از رسانه خبری مبنی بر این منتشر شده بود که این سد کوچک هم بر اثر این سیلاب تخریب شده است اما من در بازدیدی که از این سد داشتم آثاری از شکسته شدن سد مشاهده نکردم.

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن