اجتماعی و فرهنگی

بیمه‌های پایه سلامت و تکمیلی آتیه‌سازان حافظ تجمیع می‌شوند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین رضا ادیانی با اشاره به طرح تجمیع بیمه پایه سلامت و تکمیلی آتیه‌سازان حافظ در یک دفترچه اظهار کرد: قصد داریم طرحی را به صورت پایلوت اجرا کنیم که براساس آن اگر بیمه‌شده‌ای که هم بیمه پایه و هم تکمیلی‌اش برعهده سازمان بیمه سلامت و آتیه‌سازان حافظ است، وارد بیمارستانی شد، دیگر هیچ پولی برای دریافت هر نوع خدمتی نپردازد.

 

وی افزود: به عنوان مثال پرسنل آموزش و پرورش و همچنین اعضای صندوق بازنشستگی کشوری بیمه پایه‌شان متعلق به بیمه سلامت و بیمه تکمیلی‌شان متعلق به آتیه‌سازان حافظ است. این اقدام می‌تواند به دو روش انجام شود؛ روش اول آن است که وصول سرانه از یک محل اتفاق بیفتد یا روند رسیدگی را یکپارچه کنیم.

 

مدیرعامل شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ با بیان اینکه در حال مذاکراتی در این‌باره هستیم عنوان کرد: باید جلسات بیشتری با بیمه پایه ترتیب بدهیم زیرا نیازمند فرآیند نرم‌افزاری هستیم.

 

ادیانی ادامه داد: البته از لحاظ سخت‌افزاری مشکلی نداریم و در بیمارستان‌هایی که هم با آتیه‌سازان و هم بیمه پایه سلامت قرارداد دارند می‌توانیم به گونه‌ای مکانیسم‌ها را تنظیم کنیم که بیمارستان با یک نهاد طرف باشد.

 

وی افزود: این اقدام به بیمه‌شدگان کمک بسیاری می‌کند. همانند بیمه نیروهای مسلح که با یک مرتبه مراجعه کارشان انجام می‌شود و دیگر لازم نیست معرفی‌نامه دریافت کنند و پروسه‌های اداری دیگر را طی کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا