مدیریت شهری

افزایش ۲۵۰ هزار نفری ظرفیت متروی تهران در مهر ۹۴

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین هابیل درویش روز سه شنبه در آیین ورود ۷۳ واگن جدید به ناوگان متروی تهران، گفت: در آستانه بازگشایی مدارس شاهد بهره‌برداری ۱۰ راند قطار در متروی تهران خواهیم بود که بهره‌برداری از این قطارها ، مرز سفرهای متروی شهر تهران را از سه میلیون سفر در روز گذراند. در آینده‌ای نزدیک با بهره‌برداری از این واگن‌ها به سمت مرز ۳.۵ میلیون نفر در روز با مترو حرکت می‌کنیم که این گام بسیار موثری در افزایش سهم حمل و نقل عمومی در پایتخت خواهد بود.

وی بااشاره به متروه مهرآباد نیز افزود: خط ویژه متروی فرودگاه مهرآباد که برای تسهیل سفرهای هوایی طراحی شده بود، قطارهای خاصی نیاز داشت که طرف خارجی اعلام کرده بود که بیش از دو سال زمان برای ساخت آنها نیاز است اما امروز این قطارها در کشور ساخته شده و بیش از ۸۰ درصد آن به صورت بومی و مطابق با متروهای فرودگاهی دنیا در زمان بسیار کمتری ساخته شده است که ترمینال‌های یک، ۲، ۴ و ۶ را به مقصد متصل می‌کند.

مدیرعامل شرکت توسعه متروی تهران با اشاره به افتتاح ۱۸ کیلومتر از خط ۳ متروی تهران تا پیش از مهر ماه سال جاری گفت: بزرگترین پروژه زیرزمینی و ریلی به لحاظ ریالی و سطح پروژه در کشور و حتی منطقه ظرف چند روز آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

درویش تاکید کرد: با بهره‌برداری از ۱۸ کیلومتر باقیمانده خط ۳ متروی تهران در حقیقت جنوب غربی شهر تهران از آزادگان به شمال شرقی آن متصل خواهد شد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن