اجتماعی و فرهنگی

اعتراض فرمانداری تهران در خصوص ساماندهی وضعیت سیما و منظر شهری مورد بررسی قرار گرفت

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین در یکصد و هشتاد و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران اعتراض فرمانداری تهران درخصوص ساماندهی وضعیت سیما و منظر شهری و کیفیت محیطی شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت.

در اعتراض فرمانداری تهران آمده است موضوع لایحه ساماندهی وضعیت سیما و منظر شهری و کیفیت محیطی شهر تهران مغایر با قانون است. در ادامه این اعتراض آمده است ترکیب اعضای شورای راهبردی در ماده ۴ مصوبه با یکدیگر همخوانی نداشته و حضور نمایندگان اسلامی شورای شهر (بند ۱۰ و ۱۱) با حق رای، دخالت در اجرا محسوب می‌شود. همچنین حضور اعضای مندرج در بند ۷، ۸ و ۹ ماده مذکور (معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی، رئیس کمیسیون عمران مجلس و رئیس سازمان نظام مهندسی کشور) مبین ایجاد تکلیف در شورای مذکور بوده و لذا می‌بایست از مدیران محلی استفاده کرد. مانند (رئیس مجمع نمایندگان شهر تهران، رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران و مدیر راه و شهرسازی استان).

در ادامه این بررسی محمد سالاری رئیس معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران گفت: لایحه سیما و منظر شهری برای نخستین بار در سه هفته گذشته تصویب شد و فرمانداری تهران ایراداتی به این مصوبه گرفته‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا