اجتماعی و فرهنگی

خیابان ۱۷ شهریور رنگ و بوی هنری می‌گیرد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین رضا قدیمی در حاشیه برگزاری نمایشگاه نقاشی یادواره شهدای خیابان ۱۷ شهریورگفت: هیچ زبانی گویاتر از زبان هنر نیست در این راستا با حضور هنرمندان تلاش می کنیم آثاری خلق شود که تلنگری برای یادآوری جانفشانی‌ها و پاسداشت شهدای ۱۷ شهریور باشد.

 

وی افزود: از ابتدای مهرماه نمایشگاه نوشت‌افزار در پیاده‌راه ۱۷ شهریور دایر می‌شود و کلیه محصولات با ۳۰ درصد تخفیف ارائه می‌شود و تا پایان آبانماه به مدت دو ماه این نمایشگاه در حوزه نوشت افزار دایر خواهد بود. این نمایشگاه با توجه به استقبال از نمایشگاه بازباران و در امتداد همین نمایشگاه برگزار خواهد شد.

 

مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران با اشاره به تبدیل شدن پیاده‌راه ۱۷ شهریور به بورس کالا و خدمات نوجوانان بین رده ۱۱ تا ۱۳ سال در آینده نزدیک گفت: درحال حاضر حدود ۳۰ مغازه در محدوده پیاده راه ۱۷ شهریور تغییر کاربری داده‌اند و امیدواریم تا ابتدای سال ۹۵ تمامی مغازه‌ها در این محدوده تغییر کاربری مرتبط با رده سنی ۱۱ تا ۱۳ سال را داشته باشند؛ البته مغازه‌های ارائه محصولات کمک آموزشی و اغذیه فروشی نیز لازم است و به نوعی تکمیل کننده یک پیاده راه با تنوع متعادل خواهد بود.

 

قدیمی ادامه داد:‌ از۱۵۰ مغازه ۳۰ مغازه تغییر کاربری داده‌اند و ۷۵ مغازه دیگر هم در حال تغییر کاربری و دکوراسیون هستند و این کار تا فروردین ۹۵ به اتمام می رسد و کاربری‌هایی که ناسازگار هستند سازگار می‌شوند.

 

وی درباره کاهش آسیب‌های اجتماعی در محور ۱۷ شهریور پس از اجرای طرح تغییر کاربری‌ها و ساماندهی این محور، گفت:‌ باید در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی همه مشارکت کنند. بی تردید هر جا که کودکان و خانواده‌ها تردد داشته باشند، امنیت اجتماعی باز می گردد و در محور ۱۷ شهریور نیز ایجاد رونق در مدت کوتاه و بدون مشارکت همه دستگاه ها امکان پذیر نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا