اجتماعی و فرهنگی

بازرسان نامحسوس پلیس در اتوبوس‌ها

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سرهنگ محمد حسین حمیدی در گفت وگو با خبرنگار «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره اینکه آیا حوادث مربوط به اتوبوس‌های مسافربری و ناوگان حمل و نقل عمومی در سال جاری افزایش داشته یا خیر؟ گفت: حوادث اتوبوس نه تنها زیاد نشده بلکه کاهش هم داشته اما با توجه به اینکه حساسیت بیشتری روی این حوادث وجود دارد بیشتر به چشم می‌آید.

 

وی بااشاره پیش‌بینی سامانه‌های نظارتی برای ناوگان‌های حمل و نقل عمومی، ادامه داد: مسافران اتوبوس‌ها می‌توانند از طریق تماس با سامانه پیامکی ۱۱۰۱۲۰ تخلفات رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی را به پلیس گزارش دهند. برای راهنمایی از نحوه کار با این سامانه نیز در تمامی اتوبوس‌های مسافربری، کارتی که چگونگی استفاده از این سامانه را آموزش داده برای مسافران تعبیه شده است و قرار دادن آن برای تمام مسافران یا چسباندن آن به شیشه اتوبوس به طوری که برای تمام مسافران قابل رویت و استفاده باشد ضروری است.

 

حمیدی افزود: چنانچه مسافری تخلف راننده‌ای را از طریق این سامانه گزارش کند، مرکز کنترل ترافیک بلافاصله موضوع را به تیم‌های گشتی اطلاع داده و در اولین پاسگاه پلیس راه با راننده متخلف برخورد قانونی خواهد شد.

 

فعالیت بازرسان نامحسوس در ناوگان اتوبوسرانی

 

فرمانده پلیس راه کشور با اشاره به فعالیت بازرسان نامحسوس در ناوگان اتوبوسرانی خاطر نشان کرد: علاوه بر اینکه سرعت اتوبوس‌ها در پاسگاه‌های پلیس راه چک می‌شود و مسافران نیز می‌توانند از طریق پیامک آن را به پلیس اطلاع دهند ما بازرسان نامحسوسمان نیز به عنوان مسافر در برخی از این اتوبوس‌ها حضور داشته و در صورت رویت تخلف برابر قانون با رانندگان متخلف برخورد خواهند کرد.

 

وی ادامه داد: همچنین نظارت بر ناوگان حمل و نقل عمومی در مبدا و داخل ترمینال‌ها نیز از سوی مسئولان مربوطه انجام خواهد شد و در صورت بروز هرنوع تخلف یا حادثه‌ای بدون اغماض با متخلفان برخورد خواهد شد و اگر مشخص شود که تعاونی مربوطه در انجام وظایف خود کوتاهی کرده علاوه بر اینکه دفترچه راننده باطل خواهد شد با تعاونی نیز مطابق قانون برخورد می‌کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن