مدیریت شهری

موضوع “شهرهای جهان” روی میز کنفرانس شهرنشینی سازمان‌ملل

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین کنفرانس سازمان‌ملل در مورد شهرنشینی هر ۲۰ سال یکبار برگزار می‌شود که سومین کنفرانس آن سال آینده در اکوادور برگزار خواهد شد تا مردم جهان بتوانند در رابطه با شهرنشینی که پدیده اجتماعی تعیین‌کننده‌ای در عصر ما به حساب می‌آید با یکدیگر بحث و تبادل‌نظر کنند.

هرچند برگزاری این کنفرانس‌ها خود با مشکلاتی روبروست چون این احتمال باقی می‌ماند که از شهرداران شهرهای کوچک جهان گرفته تا شهرهایی همچون نیویورک، لندن و توکیو، فرصتی برای صحبت کردن و بیان دغدغه‌های خود نداشته باشند.

سال گذشته نیز در مذاکرات مربوط به تغییرات جوی که در لیمای پرو برگزار شد و با وجود آنکه تقریبا سه چهارم تمامی کربن منتشر شده در هوا در شهرها تولید می‌شود، شهرها از این نشست بی‌بهره بودند.

این در حالی است که شهرها می‌توانند نقش مهمی در تعیین راه‌حل‌های مقابله‌ با تغییرات جوی ایفا کنند. برای مثال مطالعه اخیر سازمان ملل نشان می‌دهد که حداقل ۱۹ شهر از جمله برلین، کیپ‌تاون، کپنهاگ، مکزیکوسیتی، نیویورک و تورنتو در کاهش تولید سالانه گاز دی‌اکسیدکربن موفق شده‌اند.

به گزارش روزنامه گاردین، همچنین برخی از مقامات و رهبران کشورها به اهمیت نقش شهرها برای فعالیت در مسیر برخورداری از محیط زیستی ایمن‌تر پی برده‌اند. با این وجود مشخص نیست چرا برخی از مقامات کشورها نسبت به حضور مسئولان شهری در جلسات رسمی خود بی‌توجه هستند. برخی رهبران و مقامات ارشد کشورها فرصتی را برای بیان دغدغه‌های شهرداران شهرهای بزرگ و کوچک جهان فراهم نمی‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن