اجتماعی و فرهنگی

افتتاح دومین فن بازار شهر/ پرداخت وام از صندوق نوآوری شکوفایی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین نگاهداری در افتتاحیه دومین فن بازار شهری که در بوستان گفتگو از امروز آغاز به کار کرد، گفت: این نمایشگاه تا ۱۹ مرداد در این بوستان دایر است.

وی با بیان اینکه در این فن بازار از بین ۴۱۵ شرکت متقاضی ۲۳۰ شرکت بعد از ممیزی انتخاب شدند، گفت: در کنار این شرکت‌ها غرفه‌های کارفرمایی هم حضور دارند.

وی با بیان اینکه ۵ بانک کشور در این فن بازار برای مشارکت در سرمایه‌گذاری حضور دارند، گفت: ۱۲ پارک علم و فناوری کشور در این فن‌ بازار شرکت کردند.

مدیر مرکز برنامه‌ریزی و مطالعات شهر تهران ادامه داد: امسال با پیمانکاران مختلفی که با شهرداری کار می‌کردند جلسه گذاشته‌ایم تا در این فن بازار شرکت کنند.

همچنین مهدی چمران رئیس شورای شهر در بخش دیگر این مراسم گفت: بخشی از فناوری‌ها وارداتی است و از کشورهای دیگر وارد می‌شود و بخشی هم در داخل کشور تولید می‌شود.

به گفته رئیس شورای شهر باید خودکفا شویم تا در شرایط تحریم مشکلاتی ایجاد نشود.

همچنین در ادامه تقی‌پور عضو شورای شهر افزود: پیشرفت‌های علمی خوبی در چند سال گذشته داشته‌ایم و یک حلقه مفقوده داشتیم که این پیشرفت‌ها در مرحله عمل قرار گیرد که با ایجاد این فن بازارها اکتشافات علمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین پرویز سروری عضو دیگر شورای شهر در ادامه افزود: در کلانشهر تهران نیازمند توسعه این فن بازارها هستیم.

وی با بیان اینکه نباید فقط این فن بازارها در تهران باشند، گفت: باید در سایر کلانشهرها این فن بازارها ایجاد شود.

در ادامه سیدی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این افتتاحیه گفت: ۱۲ شهرداری بزرگ کشور در این فن بازار حضور دارند.

وی همچنین در خصوص وام‌هایی که به شرکت کنندگان در این مراسم داده می‌شود، گفت: وام‌ها از ۳۰۰ میلیون در صندوق نوآوری شکوفایی گرفته تا وام‌های چند صد میلیونی پرداخت می‌شود.

وی افزود: برای پرداخت این وام‌ها شرکت‌های موردنظر پیشنهادات خود را داده و پس از بررسی‌های لازم تسهیلات پرداخت می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن