اجتماعی و فرهنگی

سازمان هواشناسی نیازمند به روز رسانی تجهیزات است

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سید حسین هاشمی درباره حریم رودخانه کن و متولی آن، گفت: یک بخش از این حریم بر اساس مصوبه مجلس برعهده شهرداری تهران است و قسمت دیگر که بخش است و به سمت امام‌زاده‌داود می‌رود برعهده فرمانداری تهران است.

 

وی افزود: بر اساس اینکه متولی حریم رودخانه چه دستگاهی است نمی‌توان در حادثه سیلاب دستگاهی را مقصر خواند، در این حادثه اطلاع رسانی ضعیف بود در حقیقت در مورد شدت بارش و پیش بینی این سیل اطلاع رسانی مناسب انجام نشد؛ اما خدمات رسانی پس از وقوع حادثه بسیار مناسب بود و تمامی دستگاه‌های اجرایی عملکرد بسیار مناسبی داشتند و در کوتاه ترین زمان ممکن خدمات رسانی مناسب داشتند و رضایت مردم منطقه را نیز فراهم کردند.

 

استاندار تهران با اشاره به ضعیف بودن امکانات در استان تهران برای پیش بینی حوادثی مانند سیل و طوفان، افزود: در حال حاضر در دنیا تا سه ماه بعد حوادثی مانند سیل و طوفان پیش بینی می شود و میزان بارندگی‌ها با محل آنها قابل پیش بینی است باید سازمان هواشناسی امکانات خود را به روز رسانی کند و یا از امکانات کشورهای دیگر استفاده کند. درحقیقت می توان از ماهواره‌ها برای این امر استفاده کرد.

 

وی تاکید کرد: اگر اطلاع رسانی دقیق و به روزی انجام شود بی تردید می توان خسارات حوادثی مانند سیلاب و طوفان را به حداقل رساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن