مدیریت شهری

ایستگاه های مترو پناهگاهی امن برای شهروندان در طوفان روز گذشته

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سیدجعفر تشکری هاشمی با بیان اینکه سازمان مدیریت بحران دو روز گذشته نسبت به وقوع طوفان در شهر تهران هشدار داده بود، گفت: مدیریت شهری و سازمان حمل و نقل و ترافیک به منظور ارایه خدمات ویژه و سرویس دهی بهینه ناوگان عمومی پایتخت در آماده باش کامل بودند. به طوری که با سرویس دهی ویژه در خصوص بی .ار. تی و خطوط تاکسی عملکرد خدمات رسانی به شهروندان مختل نشد.

 

وی با بیان اینکه ایستگاه های مترو مانند یک پدافند غیرعامل عمل کرده مثابه شهری زیرزمینی به کمک شهروندان آمد، گفت: متروی تهران علاوه بر کارکرد حمل و نقلی در زمان های مدیریت بحران پناهگاه عمومی برای اسکان شهروندان می باشد تا شهروندان درمواقع ورود به بحران به آن پناه آورند .

 

معاون شهردار تهران افزود: به دنبال وقوع طوفان عصر روز گذشته تمامی ۹۲ ایستگاه متروی تهران با حجم انبوهی از مسافران مواجه شد به طوری که در ایستگاه های پرتردد شهر اعم از ایستگاه های صادقیه ، امام خمینی(ره) آزادی ، شهرری و ۱۵ خرداد با افزایش ۳۰ درصدی حضور مسافران مواجه بودیم .

 

به گزارش ایسنا به نقل از شهرنوشت، تشکری هاشمی با تاکید بر اینکه ایستگاه های مترو علاوه بر خدمات روزانه مسافران در مواقع حساس و بحرانی مانند یک مامن امن برای شهروندان عمل می کند، گفت: در عین حال با نظارت کامل از طریق مرکز کنترل ترافیک بر شبکه معابر پایتخت در لحظه آب گرفتگی ها و شکستگی درخت یا هر سدمعبری به عوامل اجرایی اطلاع داده شد و نیروهای امدادی عملکرد مثبتی را در طوفان شب گذشته ارایه کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن