شورای شهر

اعتراض قناعتی به تخلف ۳۲ هزار متری یک مجتمع اداری-تجاری در منطقه یک

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین ابوالفضل قناعتی در یکصد و هفتادمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در تذکرات پیش از دستور اظهار داشت: مجتمع اداری تجاری در منطقه یک که پروانه آن در ۳۰ بهمن ۱۳۸۹ به متراژ ۵۶۰۰ متر صادر شده بود در حال حاضر تخلف ۳۲ هزار و ۶۰۰ متری انجام داده است و ۳۸ هزار متر بنا ساخته است.

وی ادامه داد: در تاریخ ۱۷ مهر ۱۳۹۲ تخلف ساختمانی توسط مهندس ناظر به متراژ ۱۶ هزار متر اعلام شد و در مرحله استحکام نیز تخلفات مجدد این ساختمان توسط مهندسین ناظر اعلام شد.

قناعتی افزود: در تاریخ ۱۸ دی ۱۳۹۲ کمیسیون ماده ۱۰۰، حکم قلع و قمع ۱۹ هزار متر این سازه را صادر کرد که پس از آن شهردار منطقه اجازه ادامه تخلف را داده است و اخیراً‌ نیز مالک این سازه اعلام کرده است که تخلف بنده بیش از ۱۹ هزار متر و ۲۳ هزار متر بوده است.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: این سریال غلط غیرقانونی کار کردن شهرداری تا به کی ادامه دارد چرا ساختمانی که تخلف کرده است و ناظر آن نیز بارها اعلام کرده نسبت به تعیین تکلیف آن اقدام نمی‌شود.

وی افزود: تخریب و قلع و قمع نیز منابع ملی را ضایع می‌کند و بنده از شهردار می‌خواهم که در این زمینه پاسخگو باشد.

قناعتی درباره پرونده علاء‌الدین نیز اظهار داشت: ۶ ماه است که پرونده علاءالدین در دیوان عدالت اداری باقی مانده است پس کی می‌خواهند پاسخگوی این پرونده باشند و تکلیف آن مشخص شود.

وی گفت: مراحل پرونده بسیار طولانی شده است و باید هر چه سریعتر به نتیجه نهایی برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن