شورای شهر

انتقاد عضو شورا از معماری غیر معنوی مسجد ولیعصر

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین پرویز سروری با تاکید بر اینکه در ساخت ساختمان‌ها و پروژه‌ها می‌بایستی معماری ایرانی اسلامی مورد توجه قرار گیرد، اظهار داشت: نباید از نمادهایی استفاده شود که فاقد معماری ایرانی اسلامی باشند.

وی تصریح کرد: ما در بحث مساجد و ابنیه‌های مذهبی یک ریشه عمیق تاریخی داریم که شاید یکی از نمادهای فرهنگی ما محسوب می‌شود و و امروزه شناسنامه ما هستند و ما در این نمادها پیشرو هستیم و به همین دلیل ما نباید از نمادهای غیر اسلامی استفاده کنیم.

سروری با انتقاد از نمادها و معماری غیر ایرانی اسلامی در ساختمان‌ها و پروژه‌ها، گفت: اینگونه طرح‌ها زیبنده شهر تهران نیست.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در مسجد ولیعصر از معماری ایرانی اسلامی استفاده نشده است، افزود: ما شاهدی هستیم که از یک معماری خشن، غیر معنوی و غیر متجانس در این پروژه استفاده شده است و تلاش ما این است که تا آنجا که امکانپذیر و با توجه به صرف هزینه‌های انجام شده اصلاحات قابل ملاحظه‌ای با رویکرد معماری ایرانی اسلامی در این پروژه انجام دهیم.

وی اظهار داشت: معماری ایرانی اسلامی صرفا گنبد و مناره نیست اما گنبد و مناره جزئی از معماری ایرانی اسلامی محسوب می‌شود و ما می‌توانیم از نمادهای مختلف در بحث معماری ایرانی اسلامی استفاده کنیم که یکی از آنها گنبد و مناره است.

سروری در ادامه در خصوص بازدیدهای اعضای شورای شهر تهران و کمیسیون‌های تخصصی از پروژه‌های شهری خاطر نشان کرد: کمیسیون‌های شهرسازی و عمران به طور مرتب از پروژه‌ها بازدید می‌کنند که البته ما نیز تعاملات خوبی را با این کمیسیون‌ها داریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا