اجتماعی و فرهنگی

نهایی شدن تحول آموزش پزشکی تا پایان سال

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سیدحسن هاشمی در خصوص تحول در نظام آموزشی گفت: برنامه های وزارت بهداشت برای تحول در نظام آموزشی بسیار مفصل است و کارهای زیادی برای تحقق آن در حال انجام است.

 وی افزود: ما گام چهارم تحول در نظام سلامت را تحول در نظام آموزشی عنوان کردیم، در این مسیر اشکالاتی نیز وجود دارد که در حال برطرف کردن آن هستیم.

وزیر بهداشت اظهار امیدواری کرد بتوان تا پیش از پایان سال جاری در خصوص نظام جدید به جمع بندی رسیده و  تصمیمات اخذ شده را اعلام کرد.

هاشمی تاکید کرد: در آموزش هیچ کار خلق الساعه و سلیقه پردازی نباید صورت گیرد، ضمن آنکه باید از الگوهای بین المللی هم در این خصوص بهره برد. 

وی درباره کمبودهای آموزش پزشکی کشور گفت: آموزش پزشکی کشور بالین محور است در حالی که فارغ التحصیلان ما بیشتر در مطب یا مراکز بهداشتی و درمانی ویزیت سرپایی می کنند،در برخی از رشته ها نیز که خیلی فوق تخصصی شده اند بعضی از بیماریهای بومی در آنها گنجانده نشده است.

وزیر بهداشت گفت: طول دوره آموزش در برخی از رشته ها به همراه تخصص و فوق تخصص خیلی طولانی است و در حال مطالعه برای اعمال تغییرات در این خصوص هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن