شورای شهر

اصلاح مصوبه «برج-باغ» با تشکیل کارگروه ویژه

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمد حقانی در مورد سرانجام بازنگری مصوبه برج-باغ گفت: این مصوبه در شورای دوم و با این نیت خیر که صاحبان باغات از حقوق مالکانه خود بهره مند شوند مورد تصویب قرار گرفت اما در اجرا این مصوبه موجب حفظ باغات نشد.

 

وی ادامه داد: متاسفانه به دلیل عدم پایبندی شهرداری به اجرای این مصوبه و همچنین عدم نظارت و حساسیت شورای شهر به حسن اجرای این مصوبه، شاهد آن هستیم که در طول ده سال اخیر بسیاری از باغات از بین رفته است.

 

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه براساس مصوبه برج-باغ ۷۰ درصد فضای سبز باید توسط مالک حفظ شود گفت: در عمل شاهد هستیم که مالکان به بهانه‌های مختلف همچون ایجاد پارکینگ، رمپ و استخر به حدود فضای سبز وارد شده و حتی در برخی موارد اجازه گودبرداری ۱۰۰درصدی نیز به مالکان داده می‌شود.

 

حقانی با انتقاد از صدور مجوزهای خارج از روال برای ساخت و ساز در باغات گفت: ایجاد پارکینگ، رمپ و.. در پهنه ۷۰درصدی باغات به نوعی کلاه شرعی برای این مصوبه است و با اینکه این مصوبه با نیت خیر بوده است اما در طول زمان به دلیل عدم نظارت شورا و عدم پایبندی شهرداری بسیار از باغات در سایه این مصوبه از بین رفت.

 

وی همچنین از تشکیل کارگروهی در کمیته محیط زیست برای اصلاح این مصوبه خبرداد و گفت: با حضور اعضای کمیسیون‌های معماری و حقوق نیز جلساتی برگزار خواهد شد تا موارد پیشنهادی مورد بررسی قرارگرفته و بعد از آن طرح به صحن علنی شورا آورده شود.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن