اجتماعی و فرهنگی

شوراهای روستا نباید در معاملات دخالت کنند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین غلامرضا بصیری پور درباره شائبه دریافت پول توسط شوراهای روستا از مردم تحت عناوین مختلف در برخی استان ها به ویژه در انجام معاملات زمین، گفت: هرگونه حرکت شورایی در کشور باید در چارچوب قانون باشد و آنچه شوراها انجام می دهند باید از کانال دهیاری باشد.

 

وی افزود: وظایف شوراها در قانون به روشنی مشخص شده و شوراها به طور مستقیم نمی توانند در معاملات شرکت کنند و یا پولی از مردم دریافت کنند بلکه تنها می توانند به عنوان واسط میان مردم و سازمانهای دولتی عمل کنند. برای مثال در منطقه ای آموزش و پرورش برای ساخت مدرسه درخواست زمین دارد شورا می تواند به عنوان واسطه میان خیرین و آموزش پرورش عمل کند که باید در این حوزه شوراها کار خود را تقویت کنند.

 

بصیری پور تاکید کرد: قانون به شوراها اجازه نداده درخصوص خرید و فروش ها مبلغی را از مردم دریافت کنند و شورای عالی استان ها آماده دریافت گزارش چنین تخلفاتی است تا ضمن پیگیری برخورد لازم را انجام دهد.

 

رییس شورای عالی استانها تاکید کرد: سایت شورای عالی استان ها و شماره پیامکی ۲۰۰۰۲۳۵۶ آماده دریافت گزارشات مردمی از سراسر کشور است تا پس از دریافت اطلاعات موضوع توسط مدیرکل نظارت شورای عالی استان ها پیگیری شود.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن