اجتماعی و فرهنگی

استیضاحی نبوده که پس بگیرند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین ناصر امانی در یکصد و پنجاه و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران درباره بررسی پرونده هتل اسپیناس در شورای شهر اظهارداشت: آقای قناعتی (عضو شورای اسلامی شهر تهران) نامه‌ای را به شهرداری زدند که مجدداً هتل اسپیناس متر شود که این درخواست غیرقانونی بود و بنابر مذاکراتی که با آقای چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران صورت گرفت قرار شد تیمی متشکل از ۴ نفر از نمایندگان شورا و شهرداری تهران در بررسی متراژ دوباره هتل اسپیناس حضور داشته باشند.

وی گفت: استیضاح شهردار تهران از سوی رئیس شورای شهر تهران ابلاغ نشده است که حالا بخواهند این استیضاح را پس بگیرند. در صورتیکه که استیضاحی صورت بگیرد باید از سوی رئیس شورای شهر ابلاغ شود. آقای قناعتی باید می‌گفت که سوالم را پس می‌گیرم نه اینکه استیضاح را پس می‌گیرم.

امانی افزود: در خصوص نامه‌ای که آقای قناعتی به شهرداری تهران مبنی بر متراژ دوباره هتل اسپیناس زده است، بنده به آقای چمران عرض کردم که باید قبل از سوال از شهردار این موضوع مطرح می‌شد.

معاون توسعه و برنامه‌ریزی شهرداری تهران گفت: آقای قناعتی یک بار عنوان کردند ۱۰ هزار متر تخلف شد، یکبار عنوان کردند ۱۳۰۰ متر و حال نیز عنوان می‌کنند ۴ هزار و ۷۴۰ متر تخلف در این پروژه هتل‌سازی اتفاق افتاده و این نشان می‌دهد خودشان در این موضوع ابهام دارند.

وی گفت: پس از تشکیل این کمیته ۴ نفره عنوان شد اگر تخلفی صورت گرفته است اقدامات قانونی انجام شود و اگر ثابت شد تخلفی صورت نگرفته آقای قناعتی سوال خود را پس بگیرد.

وی بیان داشت: اینکه ۴ هزار و ۷۴۰ متر تخلف در این هتل صورت گرفته است تنها ادعای آقای قناعتی است و هنوز جلسه‌ای برگزار نشده که هر ۴ نماینده کارگروه نظر قطعی را اعلام کنند.

امانی تاکید کرد: برابر ماده ۷۳ قانون شهرداری تهران، پرونده هتل اسپیناس خاتمه یافته است و وظیفه دیگر شهرداری درباره این هتل ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن