اجتماعی و فرهنگی

لزوم راه‌اندازی دانشگاه‌های بین‌المللی علوم پزشکی در کشور

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سید حسن قاضی‌زاده هاشمی صبح امروز در مراسم افتتاح بیمارستان ۸۲ تختخوابی زهک در جمع مردم و مسئولان این شهرستان با اشاره به فرارسیدن سالروز ارتحال امام خمینی (ره) اظهار کرد: خوشحال هستیم که در آستانه نیمه شعبان و سالروز ارتحال امام خمینی (ره) بیمارستان زهک را در راستای توجه به عدالت در سلامت برای نقاط محروم افتتاح کردیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: بنای انقلاب اسلامی بر این بود که به مستضعفان، محرومان و صاحبان اصلی انقلاب رسیدگی شود.

این مسئول ادامه داد: تعریف امام راحل برای جمهوری اسلامی ایران این بود که مردم در تمامی نقاط از خدمات بهره‌مند باشند، ضعیف و قوی وجود نداشته باشد و همه به طور یکسان در عدالت زندگی کنند.

وی گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت در سیستان و بلوچستان شاخص‌های بهداشتی و درمانی ارتقا یافته و پرداختی از جیب مردم به سه درصد در روستاها و شش درصد در شهرها رسیده است.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: بسیاری از پزشکان با اجرای طرح نظام سلامت علاقمند هستند به روستاها و مناطق محروم بیایند و این فرصت خوبی برای مناطق محروم است.

وزیر بهداشت در پاسخ به خواسته استاندار مبنی بر بین‌المللی شدن دانشگاه علوم پزشکی زابل، افزود: با این نظر موافقیم و اگر بشود در چابهار هم دانشگاه بین‌المللی تاسیس شود بسیار خوب است، اگر ما بتوانیم دانشجو آموزش دهیم و آنها در آن سوی مرز به کارهای بهداشت و درمان بپردازند قطعا در مقابله با بیماری‎های مختلف موثر است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن