مدیریت شهری

احداث ۶۲ بوستان در منطقه یک ظرف مدت سه سال

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مجتبی یزدانی در سومین جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال شهرستان شمیرانات درباره فعالیت‌های شهرداری برای حفظ فضای سبز در منطقه گفت: در سال ۹۱، ۴۷ بوستان، در سال ۹۲، ۱۴ بوستان و در سال ۹۳، ۱۶ بوستان جدید در منطقه یک شهرداری احداث شد.

 

وی افزود: شهرداری در راستای حفظ باغات تا کنون ۱۰ باغ بزرگ به ارزش ۳۵۰ میلیارد در منطقه یک تملک کرده است که خیلی از آنها در پهنه‌های سکونتگاهی، تجاری و یا اداری بوده است که در کمیسیون ماده ۵ به پهنه ی فضای سبز تبدیل شده است و با همکاری کمیسیون ماده ۵ زمین‌های با پهنه G که فضای سبز بودند برای تبدیل به فضای سبز ۷۰ درصد آن در اختیار شهرداری و ۳۰ درصد اجازه ساخت داده می‌شود.

 

وی ادامه داد:‌ طی سالیان گذشته با ساخت پارک های جدید در این منطقه افزایش سرانه فضای سبز را در دستور کار شهرداری قرار دادیم.

 

شهردار منطقه یک ادامه داد: در محدوده غرب منطقه از درکه تا شهرک محلاتی جنگل‌کاری صورت می‌گیرد و کل این مسیر و در ارتفاعات آن تبدیل به فضای سبز می‌شود و دیگر جایی برای ساخت و ساز غیرمجاز باقی نخواهد ماند که با همکاری منابع طبیعی در محدوده ولنجک و کهف‌الشهدا ۲۵ هکتار جنگل‌کاری انجام شده است.

 

وی با اشاره به اینکه در رود دره‌های این شهرستان یک تا یک و نیم میلیون نفر گردشگر در ایام تعطیل در آن حضور دارند، افزود: با اختصاص ۱۲۰ میلیارد تومان نسبت به تبدیل تفرج‌گاه‌های آن اقدام شده است.

 

وی تاکید کرد: از ۱۴۰۰ هکتاری بوستان یاس ۱۲۶۰ هکتار آن در منطقه یک واقع شده است که این فضا در مدت یک ماه برای بهره‌برداری عموم به بهره‌برداری رسید. ۳۰ مورد تخریب ساخت و ساز غیرمجاز در این منطقه نیز تا قبل از ماه مبارک رمضان انجام می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا