مدیریت شهری

اجرای طرح انضباط اجتماعی در محدوده بازار

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مهندس سیدجعفر تشکری‌هاشمی در مورد اجرای طرح انضباط اجتماعی در منطقه ۱۲ گفت: این طرح با هدف ارتقاء کیفیت زندگی و افزایش ایمنی در محدوده منطقه ۱۲ در دستور کار قرار گرفته است.

 

وی با اشاره به همکاری پلیس انتظامی تهران بزرگ گفت: ساماندهی این منطقه با رویکرد انضباط اجتماعی و با محور ساماندهی موتورسیکلت، عابر، چرخ‌دستی و… در دستور کار قرار گرفته است.

 

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه منطقه ۱۲ به دلیل قطب تاریخی و اقتصادی دارای اهمیت ویژه است، ادامه داد: همچنین در این مناطق ادارات، سازمان‌ها و وزارتخانه‌های زیادی وجود دارد که سعی داریم با کمک پلیس تهران بزرگ و با مشارکت اصناف، بازاریان و شهروندان نسبت به ارتقاء انضابط اجتماعی در این منطقه اقدام کنیم.

 

تشکری‌هاشمی با بیان اینکه شهرداری و پلیس برنامه ویژه‌ای برای حاکم کردن انضباط در معابر منطقه ۱۲ و به خصوص ساماندهی موتورسیکلت‌سواران دارد، گفت: امیدواریم با مشارکت همه اقشار مردم بتوانیم ظرف مدت کوتاهی انضباط اجتماعی را به منطقه ۱۲ برگردانیم.

 

تشکری‌هاشمی همچنین از ایجاد مسیرهای دوچرخه در محدوده منطقه ۱۲ خبرداد و گفت: به زودی ایستگاه‌های دوچرخه در مناطق ۶، ۷، ۱۱ و ۱۲ با محوریت خدمات‌دهی در منطقه۱۲ ایجاد خواهد شد.

 

وی همچنین از شناسایی منشاء آلودگی هوای تهران خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی‌ها برای کاهش حجم آلودگی در تهران آغاز شده است و برهمین اساس نیاز داشتیم تا منشاء آلودگی‌ها شناسایی شود که برهمین اساس شرکت کنترل کیفیت هوا مطالعه‌ای در این خصوص انجام داد و با شناسایی منابع تولید ذرات معلق، توانستیم برنامه‌ریزی در این زمینه را انجام دهیم.

 

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران افزود: نصب فیلتر دوده در خودروهای دیزلی در اولین گام صورت گرفت و پس از آن فیلتر بر روی سایر خودروها، نوسازی تاکسی‌ها و جایگزینی موتورسیکلت برقی در دستور کار قرار دارد و به نظر می‌رسد باید خودروهای فرسوده از مدار خدمات‌دهی خارج و خودروهای سالم جایگزین آنها شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا