شورای شهر

۵۵ درصد از تغییر کاربری‌های مسکونی به اداری در منطقه ۶ انجام شده است

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمد سالاری در یکصد و پنجاه و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، در تذکرات پیش از دستور اظهار داشت: نوسازی بافت‌های فرسوده در شهر تهران باید با جدیت بیشتری مورد پیگیری قرار بگیرد.

وی ادامه داد: به دنبال دغدغه شوراها در این زمینه شاهد بودیم در صحن دولت نیز ستاد بافت‌های فرسوده احیا شده و شهردار تهران نیز در این ستاد عضویت دارد که این اقدام را به فال نیک می‌گیریم و قطعا در آینده‌ای نزدیک اقدامات بسیاری صورت بگیرد.

سالاری درباره تغییر کاربری ساختمان‌های مسکونی به اداری افزود: این موضوع قانون است ولی تعداد کاربری‌های مسکونی به اداری افزایش یافته است به عنوان مثال منطقه ۶، ۵۵ درصد تبدیل کاربری‌های مسکونی به اداری را در شهر تهران داشته است و در آینده‌ای نزدیک شاهد شب‌مردگی و تخلیه سکونتگاه‌ها در این منطقه خواهیم بود.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت: از شهرداری تهران تقاضا می‌شود در خصوص منطقه ۶ که در آینده با تغییرات بسیار مواجه خواهد شد و شاهد آسیب‌های اجتماعی در این منطقه خواهیم بود اقدامی عاجل صورت بگیرد.

وی خطاب به ابوالفضل قناعتی عضو دیگر شورای شهر تهران گفت: قطعاً در صورتی که تخلفی را در شهر تهران شاهد باشیم آن را پیگیری خواهیم کرد و نباید از ما توقع داشته باشید که به صرف انتقاد شما و به تبعیت از شما همه ما انتقاد کنیم.مبانی اصولگرایی و اصلاح‌طلبی دفاع از حق است و ما نیز با تخلف برخورد خواهیم کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن