شورای شهر

حفظ حریم شهر براساس قانون بر عهده شهرداری است

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین رحمت‌الله حافظی در یکصد و پنجاه و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در تذکرات پیش از دستور، اظهار داشت: تذکر بنده به استاندار تهران است. وزیر کشور تخصص جغرافیای سیاسی دارد و باید نسبت به تقسیم بندی صحیح اقدام کند.

وی ادامه داد: فضای تهران و حریم آن یکپارچه است و تمام مشکلات آن نیز باید یکپارچه دیده شود و نمی‌توانیم مشکلات تهران را از فضای تهران جدا کنیم.

حافظی خاطرنشان کرد: در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت انتظار است مدیریت یکپارچه در سطح کشور نیز ایجاد شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: حفظ حریم شهر براساس قانون بر عهده شهرداری است و توجه به آن الزامی است و اینکه در آینده ۲۰ درصد جمعیت کشور در شش دهم مساحت کشور استقرار پیدا کنند بسیار خطرناک است و می‌طلبد با یک مدیریت و برنامه‌ریزی یکپارچه در این جهت اقدام کند.

حافظی خاطرنشان کرد: شهرک دانش در منطقه ۱۸، ۱۰ هزار نفر جمعیت دارد که براساس طرح جامع به عنوان حریم شهر تهران تعریف شده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: براساس تائیدیه شورای عالی معماری و شهرسازی شهرک دانش و روستاهای آن جزو ناحیه ۶ منطقه ۱۸ است و کاربرد آن کشاورزی و تنفس شهر تهران است و لازم است از فضای سبز طبیعی این محدوده استفاده کنیم و ساخت و سازهای غیرمجاز در این تنفس گاه شهر تهران جلوگیری شود.

حافظی یادآور شد: فرمانداری و دادستانی شهر قدس نسبت به حضور شهرداری منطقه ۱۸ در این محدوده شکایت کرده است و دیوان عدالت اداری مصوبه شورای معماری و شهرسازی را لغو کرده و با این اقدام کاربری اراضی مزارع و باغات تغییر می‌کند و برخی از سودجویان نیز نسبت به احداث بنا در این مناطق اقدام می‌کند و با مشکلاتی مواجه خواهیم شد.

وی گفت: در روز گذشته نیز ۱۵ نفر از پرسنل شهرداری منطقه ۱۸ نیز در آن محدوده بازداشت شدند و از استانداری و وزیر کشور می‌خواهیم سریعاً مداخله کند و مدیریت یکپارچه شهری اعمال شود. چرا که فضای آن جا کشاورزی است و اگر به خارج از حریم تهران برود آن جا تفکیک بندی می‌شود و ساختمان‌هایی ایجاد خواهد شد که باغات آنجا را از بین خواهد برد.

وی گفت: شورای شهر با دیوان عدالت اداری هماهنگی و تعامل خوبی داشته است و باید به این موضوع نیز با دید فنی بنگرد و اینکه مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی را لغو کنند درست نیست و در ادامه مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: شهردار ناحیه شش منطقه ۱۸ که دستگیر شده بود را با وثیقه ۶۰ میلیون تومانی آزاد کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن