مدیریت شهری

۷ هزار میلیارد تومان برای ساخت خط ۶ و ۷ مترو نیاز است

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین هابیل درویش در مراسم افتتاح ایستگاه متروی شهدای رسانه (میدان جهاد) که با حضور جمعی از اعضای شورای شهر و محمدباقر قالیباف شهردار تهران برگزار شد اظهار داشت: این ایستگاه به نام شهدای رسانه تغییر نام یافته است.

وی گفت: این ایستگاه از فردا از ۳۰ هزار مسافر استقبال می‌کند و ایستگاه شهدای رسانه در ۱۲ هزار متر مربع و در ۲ طبقه ساخته شده است.

درویش ادامه داد: دسترسی شرقی و غربی این ایستگاه دارد و در خط ۳ مترو و تمامی خطوط تمامی ایستگاه‌ها با تجهیزات کامل از جمله پله‌برقی به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت مترو با اشاره به اینکه در هر ماه یک ایستگاه مترو به بهره‌برداری می‌رسد گفت: ایستگاه عبدل‌آباد نیز به زودی افتتاح خواهد شد.

درویش خاطر نشان کرد: ۲۰ کیلومتر مترو در سال گذشته با حمایت شهرداری و شورای شهر تکمیل شد ولی ۱۰ درصد از برنامه عقب هستیم .

درویش خاطر نشان کرد: هزینه ۲۰ کیلومتر مترو در شهر تهران ۲ هزار میلیارد تومان است که تا کنون تمامی هزینه‌ها توسط شهرداری تهران تامین شده است و حدود ۱۰ درصد سال گذشته کمک عمرانی در این بخش از دولت گرفته‌ایم.

وی گفت: برای سال ۹۴ و ۹۵ توسعه خطوط مترو را در دستور کار داریم.

درویش گفت: ما در دو شیفت فعالیت می‌کنیم و ۲ پروژه خط ۶ و خط ۷ مترو نیز در دست ساخت است.

مدیرعامل شرکت مترو تهران افزود: خط ۶ از شمال شهر ری آغاز و از کیان‌شهر، دولت‌آباد، خیابان خراسان، هفت‌تیر، ولی‌عصر می‌گذرد و به طول بیش از ۳۰ متر در شمال غرب تهران به پایان می‌رسد.

وی در باره خط ۷ متروی تهران نیز افزود:این خط نیز از افسریه آغاز از خیابان ۱۷ شهریور، قیام، انقلاب، بیمارستان امام خمینی (ره) می‌گذرد نهایتا در جنت‌آباد به پایان می‌رسد و در کل این دو پروژه ۷۰ کیلومتر است که ۷ هزار میلیارد تومان هزینه در بر دارد.

مدیرعامل شرکت مترو گفت: شهرداری تهران سالانه هزار میلیارد تومان به مترو اختصاص می‌دهد که با این اختصاص ساخت این دو خط ۷ سال به طول می‌انجامد.

درویش خاطر نشان کرد: مطالعاتی در سال ۹۲ انجام شده که براساس آن هر مسافر اگر با مترو ۱۰ کیلومتر را طی کند  0.7 صرفه‌جویی دارد که این دو پروژه خط ۶ و ۷ مترو با ۹ میلیون سفر می‌تواند ۶ میلیون لیتر بنزین به قیمت ۱۵۰۰ تومان را که در جمع ۹ میلیارد تومان می‌شود صرفه‌جویی سوخت داشته باشد.

مدیرعامل شرکت متروی تهران گفت: با توسعه مترو سالانه ۵۴ هزار میلیارد تومان می توان صرفه‌جویی در هزینه‌ها را داشت که با این اقدام انتظار می‌رود شورای شهر این جهاد شهرداری را در توسعه مترو تکمیل کند و اگر ۷ هزار میلیارد تومان اختصاص به توسعه مترو داده شود ۲ خط ۶ و ۷ مترو با بیش از ۷۰ کیلومتر طی ۲ سال به بهره‌برداری خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن