شورای شهر

گزارش یکصدوپنجاه و سومین جلسه شورا

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین علیرضا دبیر- رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران  با بیان این مطلب تاکید کرد: گزارش تلفیق بودجه مجموعی از حسابرسی ها و تفریغ بودجه سنوات گذشته است که گزارش آن در صحن شورا ارائه شده و درخواست اعضا هم به منظور اصلاح به شهرداری ارائه شده است.

 

وی اضافه کرد: سوال برخی از اعضا این است که حسابرس شورا توسط چه کسی انتخاب شده است؟ مسلما حسابرس را اعضای شورا انتخاب کرده اند و استماع گزارش تلفیق توسط حسابرس منتخب به عنوان امین شورا؛ حق شورا است.

 

رییس کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه گزارش تلفیق بودجه سال ۹۰ به زودی به صحن ارائه می شود؛ خاطر نشان کرد: گزارش تلفیق بودجه سال های  ۹۱ و ۹۲ هم در دست بررسی است.

 

در جریان قراثت این گزارش احمد دنیامالی با اشاره به اینکه گزارش تلفیق بودجه با آنچه اکنون در صحن ارائه می شود مغایرت زیادی دارد؛ گفت: گزارش تلفیق با گزارش تفریغ بودجه تفاوت دارد و ما باید سریعتر گزارش تلفیق را جلو ببریم و موضوع را اجرایی تر ببینیم. مهم این است که این روند آغاز شده و باید این روند را همگرا کنیم.

 

چمران نیز تاکید کرد: این گزارش به منظور اطلاع اعضای شورا است و پیش از این برای اصلاح به شهرداری اعلام شده است. این گزارش نیاز به رای گیری ندارد.

 

دلفانی مدیرکل امور مالی و اموال شهرداری تهران با بیان اینکه صورت های مالی تطبیقی شهرداری تهران از سال ۸۵ به منظور ایجاد شفافیت مالی در شهرداری تهران انجام شده است؛ خاطر نشان کرد: از سال ۸۵ شورای شهر تهران نسبت به انتخاب حسابرس و کار حسابرسی تلفیقی اقدام کرد تا اگر ایرادات و اشکالاتی مطرح می شود شهرداری تهران آن را در سالهای آتی رفع کند.

 

وی اضافه کرد:‌ بعد از اینکه گزارش اولیه حسابرس به شهرداری تهران ارائه شد بسیاری از ایرادها رفع شد و توضیحات اصلاحی به گزارش حسابرس پیوست شد. درسنوات بعدی هم کارهای اصلاحی انجام شده و روند رو به رشدی در جهت ارتقا صورت های مالی شهرداری تهران اتفاق می افتد.

 

دلفانی تاکید کرد: در سنوات قبل هم این روند رو به رشد وجود داشته شده است. گزارش تلفیق بودجه سالهای ۸۵ و ۸۶ مردود؛ گزارش تلفیق بودجه سال ۸۷ عدم اظهار نظر و گزارش تلفیق بودجه سالهای  ۸۸ و ۸۹ مشروط شده است.

 

این نماینده شهرداری تهران با اشاره به اینکه در گزارش تلفیق سال ۸۸ موضوع املاک و مستغلات توسط حسابرس بررسی نشده اما در سال ۸۹ مورد بررسی قرار گرفته است؛ بیان داشت: بسیاری از بندهای گزارش تلفیق ۸۹ مربوط به بحث املاک و کارگزاری ها است اما دستورالعمل غیرنقدی که توسط شورا مصوب شد بسیاری از این ایرادات را رفع کرده است. همچنین موضوع ساماندهی املاک و مستغلات شهرداری تهران بعد از ایراداتی که حسابرس گرفته بودند انجام شد و بانک اطلاعاتی املاک شهرداری شکل گرفت.

 

وی در پایان تاکید کرد: بابت تک تک بندهایی که حسابرس ارائه داده ما توضیح داده ایم و بر اساس ضرورت هم می توانیم این پاسخ ها را در صحن شورا ارائه دهیم.

 

میراث داران جاهلیت قبل از اسلام پایه گذار جاهیلت مدرن شده اند
 

مهدی چمران در یکصد و پنجاه و سومین جلسه شورا با اشاره به عید مبعث پیامبر گفت: در آیاتی از سوره آل عمران خداوند می فرماید که بر مومنان منت نهاده که منظور از این آیه  همان رهانیدن انسان از جاهلیتی است که قبل از اسلام ساکنان جزیره العرب به آن دچار بودند. پیامبر مبعوث شدند تا این رسالت بزرگ را به انجام برسانند.

وی اظهار داشت: با این حال متاسفانه امروز، میراث داران همان کسانی که جاهلیت اکبر را بنا نهادند ، جاهلیت مدرن را پایه گذاری کردند و باشد که خداوند، بشر را از این جاهلیت نیز برهاند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه به تورق تاریخ و وقایع روزهای پایانی اردیبهشت ماه اشاره کرد و افزود: امروز ۲۷ اردیبهشت یاد آور ایام عملیات پیروزمندانه بیت المقدس است. همانطور که می دانید عملیات غرور آفرین بیت المقدس از ۱۰ اردیبهشت ماه آغاز شد و در سوم خرداد ماه با آزاد سازی خرمشهر به سر انجام رسید. این روزها یاد آور هیجان های ناشی از پیشروی های  نیروهای اسلام در جاده های اهواز و خرمشهر است. امروز همچنین سالروز آغاز عملیات بیت المقدس ۶ در سال ۶۷ نیز می باشد.

چمران در ادامه افزود: این ایام همچنین سالروز عروج ملکوتی مجتهد بزرگ آیت الله بهجت می باشد که مراتب دینی و عرفانی وی بر همگان آشکار است.

رییس شورای اسلامی شهر تهران همچنین با اشاره به روز ارتباطات و روابط عمومی گفت: این روز را به همکارانمان در روابط عمومی و همه ی عزیزانی که در این عرصه زحمت می کشند تبریک می گویم.

چمران اظهار داشت: فردا نیز روز بزرگداشت حکیم عمر خیام؛ شاعر ، ریاضی دان و حکیم بزرگ ایران زمین است.

وی ادامه داد: فردا همچنین سالروز شهادت سید مجتبی هاشمی سردار بزرگ اسلام است که یاد و خاطره این شهید را گرامی می داریم.

چمران در پایان روز جهانی موزه و میراث فرهنگی را به همه دوستداران میراث فرهنگی کور و نیز آقای سلطانی فر که سابق بر این عضو شورای اسلامی شهر تهران بودند نیز تبریک گفت. 

 

 

قناعتی:شهردار منطقه۲ متولی تخلف در هتل اسپیناس است

ابوالفضل قناعتی، عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر تهران در نشست خبری خود که امروز (۲۷ اردیبهشت) با خبرنگاران به جزییات تخلفات پروژه هتل اسپیناس پرداخت.

 

عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر تهران ضمن بیان تبریک به مناسبت عید مبعث پیامبر(ص) گفت: شایعاتی در خصوص برخی پروژه ها چون هتل اسپیناس۲ مطرح شده است و برخی انتقاد داشته اند که اعلام تخلفات هتل اسپیناس به دلیل عدم سرمایه گذاری، اشتغالزایی و فعالیت های توریستی است.

 

وی افزود: بنده به طور جدی با سرمایه گذاری در امور اقتصادی به ویژه ساخت هتل به دلیل جذب توریست و اشتغالزایی حمایت می کنم اما مسئله ای که در خصوص هتل اسپیناس۲ مطرح شده است، تخلف قانونی است که شهردار منطقه در روند فعالیت خود انجام داده است.

 

عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر تهران ضمن اشاره به صحبت های شهردار تهران در زمان افتتاح نمایشگاه گل و گیاه گفت: شهردار تهران اظهار داشتند که در پروژه هتل اسپیناس۲ هیچ گونه تخلفی انجام نگرفته است. این در حالی است که بنده در بهمن ماه سال ۹۳ تذکری در خصوص اضافه بنای هتل اسپیناس۲ داده ام که پیرو تذکر بنده شهردار تهران پاسخی دادند که در آن حتی به ارجاع تخلفی به کمیسیون ماده ۱۰۰ مربوط به یکی از طبقات هتل نیز اشاره کردند.

 

قناعتی ضمن انتقاد از صحبت های شهردار تهران، گفت: رای طبقه بیستم هتل اسپیناس۲ به دلیل تخلفی است که شهرداری به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع داده است. از این رو درخواست داریم تا شهردار تهران در اظهار نظرها دقت کنند.

 

وی در خصوص فرایند پروژه هتل اسپیناس۲ گفت: شهردار منطقه ۲ در سال ۸۷ با اولین رای کمیسیون ماده ۵ به شماره ۴۴۸ برای احداث هتل در سطح اشغال ۳۰ درصد و حداکثر ۸ طبقه بر روی زیرزمین موافقت کرده است. بنا به درخواست شهردار منطقه در دومین کمیسیون ماده ۵ برگزار شده  که در آن ۱۶ طبقه بر روی همکف و نیم طبقه با سطح اشغال ۳۰ درصد برای هتل به تصویب می رسد.

 

این عضو شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: مجددا براساس درخواست شهردار منطقه۲، تعداد طبقات به ۱۷ طبقه تبدیل می شود بدین شکل که از طبقه دوم تا هفدهم معادل مساحت کل ۶۸ هزار و ۶۴۸ متر مربع تراکم مجاز داده می شود. تخلفات شهردار منطقه از جایی شروع می شود که بدون هماهنگی با کمیسیون ماده ۵ ساخت طبقه ۱۸ هتل را در کمیسیون شهرسازی و معماری منطقه مطرح می کند که نهایتا با کسب اجازه از کمیسیون شهرساز و معماری منطقه احداث می شود.

 

قناعتی در ادامه مطرح کرد: با وجود اینکه برای ساخت طبقه ۱۸ هتل از شورای معماری و شهرسازی منطقه مجوز کسب می کند اما طبقه ۱۹ و ۲۰ را بدون هیچ مجوزی احداث می شود. البته بخشی از طبقه ۲۰ تجاری و بخشی دیگر برای ساخت استخر در نظر گرفته شده است. که برای ساخت استخر شهرداری تهران نامه ای به کمیسیون ماده ۱۰۰ مبنی بر تخلف بودن آن ارجاع داده است.

 

عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر تهران در ادامه نشست خبری خود به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

 

قناعتی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص شماره پلاک ثبتی هتل اسپیناس گفت: ایراد مهم و اصلی این هتل نداشتن پلاک ثبتی مشخص بود که پس از بازدید اولیه متوجه شدیم که پلاک ثبتی هتل متعلق به  ساختمان ۲ طبقه دیگری در محله ای دیگر است که پس از بررسی پرونده ها تخلفات دیگر نیز مشخص شد. البته در حال حاضر شناسه هتل اصلاح شده است.

 

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر روند پیگیری تخلف هتل اسپیناس ۲ گفت: پس از نخستین تذکر بنده شهردار پاسخی را ارائه کردند که قانع کنده نبود . طبق روال قانونی درخواست طرح سوال از شهردار تهران مطرح شده است و شهردار تهران فرصت دارند پس از اتمام ۱۰ روز برای پاسخ به سوال بنده در شورا حضور یابند که در صورت قانع شدن اعلام خواهم کرد ولی در صورت اینکه قانع نشوم با رای یک سوم اعضا درخواست استیضاح شهردار تهران کلید خواهد خورد. البته مباحث فنی توسط تمامی گروه های کارشناس بررسی خواهد شد و در صورت قطعیت تخلف در هتل اسپیناس اگر یک سوم اعضای شورا هم با بنده همراهی نکنند، بنده به تنهایی وظیفه خود را انجام خواهم داد.

 

این عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: در اولین تذکری که به شهردار تهران مبنی بر تخلف هتل اسپیناس داده شد ، تاکید کردیم که با افراد متخلف برخورد شود از این رو انتظار نمی رفت که شهردار تهران نه تنها برخورد نکند بلکه افراد را جابجا  کند و پست های جدید به آنها واگذار کند. در این زمینه نیز پیگیری خواهم کرد.

 

قناعتی به موضوع بلندمرتبه سازی اشاره کرد و گفت: پهنه ملک هتل اسپیناس در ارتفاع ۱۷۸۰ قرار گرفته است از این رو تخلف صورت نگرفته است هرچند دغدغه های مقام معظم رهبری درباره کوه خواری بارها مطرح شده است و بهتر بود که این ملک هم در مکان های دیگری احداث می شد.

 

وی با بیان اینکه کمیسیون ماده ۵ فصل الخطاب است گفت: تعداد طبقات اضافی اگر با مجوز کمیسیون ماده ۵ ساخته میشد از نظر قانونی ایرادی به هتل وارد نبود.

 

عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوال دیگری یادآور شد: طبقه ۱۸ در اردیبهشت ماه سال ۹۲ مجوز گرفته است. البته بنده متخلف اصلی را شهردار منطقه ۲می دانم و مالک هرچند باید پاسخگو باشد اما متولی بروز تخلف نیست.

 

قناعتی با تاکید بر اینکه برآورد ریالی برای انجام تخلفات در هتل اسپیناس هنوز مشخص نشده است، گفت: برای تخلف هتل اسپیناس۲ نیازی به تایید کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران نیست، و تا زمانی که قانع نشوم به بررسی پروژه خواهم پرداخت و سرانجام اسامی اعضای که با بنده همراهی نکرده اند را به مردم اعلام خواهم کرد.

 

عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر تهران در پایان اشاره کرد: در هتل اسپیناس تخلفات دیگری نیز صورت گرفته است که در آینده علام خواهد کرد.

 

مسجد جامعی:نگارخانه ای به وسعت شهر باید در تقویم گنجانده شود

احمد مسجد جامعی- در یکصد و پنجاه و سومین جلسه شورا گفت: بیست و چند سال قبل نمایشگاه بین المللی کتاب را راه اندازی کردیم و بعد از آن نمایشگاه گل و گیاه را شهرداری راه اندازی کرد و هر دوی این نمایشگاه ها نیز در اردیبهشت ماه برگزار می شود.

 

مسجد جامعی ادامه داد: در اردیبهشت مناسبت های زیادی وجود دارد که می توان به سالروز شوراها ، روز ارتباطات و روابط عمومی ، بزرگداشت فردوسی و … اشاره و کرد که البته شهرداری در همه  یان مناسبت ها مشارکت فعال داشته است.

 

وی با تقدیر از اقدام ارزشمند شهرداری در برگزاری نگارخانه ای به وسعت شهراظهار داشت: این اقدام شهرداری نیز اقدامی ارزشمند بود گرچه خالی از اشکال هم نبود ولی ظرفیت یک اقدام ارزشمند را داشت.

مسجد جامعی خاطر نشان کرد: تهران به عنوان یک تماشاخانه می تواند مطرح باشد و ما این برنامه را می توانیم در تقویم شهری بگنجانیم.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: جا دارد در کنار مناسبت ها و بزرگداشت ها تقویم شهری را هم پیش بینی کنیم و اقداماتی از این دست را در آن ثبت نماییم.

 

مسجد جامعی اظهار داشت: باید یاد آوری کنم که برگزاری این قبیل کارها نباید فضا را برای سایر فعالیت ها تنگ نماید ، به عنوان مثال در این روزها ما برگزاری مسابقات بین المللی قرآن را داریم که و نباید فعالیت ها به گونه ای باشد که بر سایر فعالیت های دستگاه های دیگر سایه افکند.

 

وی یاد آور شد : این مناسبت ها (نگارخانه ای به وسعت شهر) را می توانیم گسترش دهیم و در حوزه های دیگر نیز به کار گیریم.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران نیز در ادامه گفت: این اقدام ، اقدامی ارزنده بود اما چند اشکال بدان وارد بود: از قبیل اینکه بزرگراه محمل خوبی برای نمایش این آثار نبود. مخاطب نیاز به مکث برای مطالعه شناسنامه اثر دارد که بزرگراه ها محلی مناسب برای اندکی توقف و تامل نیست.

 

چمران همچنین افزود: از نظر تاریخی نیز باید زمانی برای انجام آن در نظر گرفت تا با سایر مناسبت ها تداخل نداشته باشد.

 

 

چمران:مردم و مسئولین در حفظ باغات کن همدل هستند

 محمد حقانی رییس کمیته محیط زیست شورا در بازدیدی که به همراه معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران و شهردار منطقه ۵ بازدید میدانی را از باغات کن داشتند گفت : این بازدید نشان داد هنوز باغاتی در این بخش از شهر وجود دارد که اثرات اکولوژیکی و زیست محیطی فراوانی را بر منطقه و شهر تهران دارد و می تواند به عنوان ذخیره گاهی در همین موضوع برای آینده و محلی برای تفریح شهروندان باشد .

 

وی با اشاره به منابع آبی، باغی و فضای سبز شهر تهران در گذشته اظهار داشت : فشارهای جمعیتی ناشی از بارگذاری های زیاد، تراکم جمعیتی و ساخت و سازهای رخ داده در شهر تهران باعث شده است که موضوع های زیست محیطی تبدیل به یکی از مهمترین دغدغه های مردم و مسئولان شود .

 

رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری تصریح کرد : کمبود فضای سبز، کمبود باغات، آلودگی هوا، کمبود آبو فقدان بارندگی همگی از مشکلات زیست محیطی است که امروز شهر تهران با آن روبروست.

 

حقانی بازدید انجام گرفته را بر اساس مصوبه شورای شهر تهران در اواخر سال ۹۳ مبنی بر تغییرکاربری پهنه جنوبی بزرگراه همت و پهنه شمالی بزرگراه حکیم به پهنه سبز دانست و تصریح کرد : در گذشته، پهنه در نظر گرفته شده برای شمال بزرگراه همت، پهنه سبز و برای جنوب آن پهنه مختلط بود که متاسفانه با توجه به نبود سازو کار لازم درخصوص حفظ باغات، امروز بخش عمده ای از باغات در قسمت جنوبی بزرگراه همت در معرض تخریب و تهدید قرار گرفته است.

 

وی در ادامه گفت: در طول ۱۰ سال گذشته نزدیک به ۵/۴۷ هکتار از باغات کن دستخوش ساخت و ساز و تغیر کاربری های نامرتبط شده است.

 

رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری به حضور برخی از شهروندان در این بازدید میدانی اشاره کرد و گفت : آنچه در این بازدید مشهود بود ، همدلی، همراهی و همزبانی مردم و مالکان باغات کن و مسئولین شهری در نگرانی از تخریب باغات بود .

حقانی با اشاره به کاشت و نگهداری های ۳۰ و ۴۰ ساله درختان در این پهنه تصریح کرد: افرادی که در این بازدید بودند درختان را همانند جان خود دوست داشتند، حفاظت می کردند و از اینکه برخی باغات تخریب شده بود به شدت ابراز نگرانی می کردند.

 

وی در ادامه به حقوق مالکانه این افراد تاکید کرد و کفت : باید تکلیف شهرداری و شهروندان در این موضوع مشخص شود چرا که این دو امروز در بلاتکلیفی به سر می برند .

 

رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری اعلام کرد: مقرر شد موضوعات مطرح شده در جلسه ای کارشناسی مابین کمیسون سلامت و محیط زیست و کمیسیون شهرسازی و معماری و معاونت شهرسازی و معماری و شهردرای منطقه ۵ و شورای عالی معماری و شهرسازی بررسی شود.

 

حقانی اظهار داشت : در این کارگروه باید با مد نظر قرار دادن حفظ و حراست از باغات همزمان با حفظ منافع و حقوق مالکان راهکاری اندیشیده شده و پیشنهادات لازم به مراجع مرتبط همچون کمیسیون ماده ۵ ، شورای شهر و یا شورای عالی معماری و شهرسازی فرستاده شود .

 

از تاکید مجددا بر وصول مطالبات شهرداری از دولت تا طرح جدید خصوصی سازی
 

 ابوالفضل قناعتی عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در ادامه گزارش مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی گفت: بحث مدیریت گازسوز کردن خودرهای حمل و نقل عمومی در داخل شهرها بر عهده وزرات کشور است ، بنابراین از سه نفر نماینده شورا می خواهم که موضوع مطالبات شهرداری از دولت را به طور جدی پیگیری کنند.

وی افزود : در خصوص موضوع گازسوز کردن اتوبوس ها و یا تعویض مخازن فرسوده ، وزارت کشور باید این هزینه ها را پرداخت می کرد ، اما در سال گذشته به دلیل فرسوده بودن برخی از مخازن  اتوبوس ها ، شورای شهر این وظیفه را به شهرداری واگذار کرد تا ظرف مدت یکسال این موضوع را ساماندهی کند که انصافا مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی نیز با یک مدیریت جهادی توانست این مشکل را حل کند .

گفتنی است شورای شهر تهران در دوره چهارم خود سه نفر از اعضای شورا ( اسماعیل دوستی ؛ غلامرضا انصاری و رضا تقی پور ) را به عنوان نماینده شورا برای رایزنی و هماهنگی با دولت جهت وصول طلبهای شهرداری از دولت انتخاب کردند.

 

غلامرضا انصاری عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران نیز با اشاره به اینکه بحث آلودگی هوای شهر تهران یکی از موضوعات جدی مدیریت شهری است ، گفت : با توجه به اینکه اتوبوس های بالای ۸ سال فرسوده قلمداد می شوند ، بازسازی و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی عزم جدی مدیریت شهری و دولت را می طلبد .

انصاری افزود : یکی از مشکلات شرکت اتوبوسرانی ، بحث تاکید بر استفاده از تولیدات داخل است که این موضوع مشکلات را چند برابر کرده است چرا که امکان واردات اتوبوسهای جدید را با مشکل مواجه کرده است .

وی در پایان پیشنهاد داد تا کمیته ویژه ایی از مدیریت شهری و دولت تشکیل شود تا در خصوص واردات و پیش بینی وتامین منابع خرید اتوبوس اقدام کنند .

معصومه آباد رئیس کمیته ایمنی شورای شهر تهران نیز در جریان گزارش مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی ، به بحث ایمنی مخازن گازسوز اتوبوس ها اشاره کرد و گفت : تعدادی از حوادثی که در سطح شهر اتفاق می افتد مربوط به غیر استاندارد بودن مخازن یا نصب غیراستاندارد توسط افرادی که آموزش ندیده اند و یا استفاده از مخازن اتوبوسهای اسقاطی است .

آباد ادامه داد : آیا از نظر قانون این جابجایی مخازن اتوبوس های اسقاطی به اتوبوسهای جدید مشکلی ندارد ؟

وی همچنین به موضوع نصب مخازن توسط افراد آموزش ندیده اشاره کرد و گفت : اگر نصب مخازن توسط افراد غیرحرفه ایی رونق بگیرد قطعا مسائل و مشکلات زیادی ایجاد خواهد کرد . بنابراین برای این موضوع چه تمهیداتی اندیشیده اید ؟

 

دنیا مالی : راهکار اساسی خصوصی سازی خرید خدمات است

احمد دنیامالی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه گاز تحویلی توسط شرکت نفت به جایگاههای سوخت از استاندارد پایین برخوردار است ، گفت : بزرگترین مشکل این سوخت گرفتن نشدن آب آن است و بخش عمده ای از جایگاههای انتقال سوخت این امکان را ندارند . بنابراین بسیاری از شرکتهای خصوصی اتوبوسرانی حاضرند با هزینه شخصی سیستم سوخت اتوبوس را از گازسوز به گازوئیلی سوز برگردانند. که این کار قطعا به نفع شهروندان نیست .

دنیامالی در ادامه به طرح جدید شرکت واحد اشاره کرد و گفت : در طرح جدید می خواهیم بحث خصوصی سازی را به سمت خرید خدمات ببریم که این موضوع مطالعات ان انجام شده و مورد تایید کمیسیون های عمران و برنامه و بودجه شورای شهر تهران است .

به گفته دنیامالی ،راهکار اساسی خصوصی سازی و جبران کسری اتوبوس ها و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی ، خرید خدمات است چرا که این طرح در ده کشور دنیا جواب داده است و موفق بوده است .

دنیامالی در پایان ابراز امیدواری کرد با تصویب و اجرایی شدن این طرح تا سال آینده شاهد یک تحول اساسی در خصوصی سازی و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی باشیم .

 

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در جنع بندی موضوع گفت : گزارش امروز مربوط به عملکرد شرکت واحد اتوبوسرانی در خصوص تست مخازن بوده است که به خوبی این کار انجام شده است اما تعویض مخازن نیاز به اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی دارد که انجام این کار نیاز به حمایت دولت دارد . بنابراین پیشنهاد می دهم همان کمیته سه نفره قبلی وصول اعتبار این موضوع را پی گیری کنند . 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن