شورای شهر

میراث داران جاهلیت قبل از اسلام پایه گذار جاهیلت مدرن شده‌اند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مهدی چمران در یکصد و پنجاه و سومین جلسه شورا با اشاره به عید مبعث پیامبر گفت: در آیاتی از سوره آل عمران خداوند می فرماید که بر مومنان منت نهاده که منظور از این آیه همان رهانیدن انسان از جاهلیتی است که قبل از اسلام ساکنان جزیره العرب به آن دچار بودند. پیامبر مبعوث شدند تا این رسالت بزرگ را به انجام برسانند.

 

وی اظهار داشت: با این حال متاسفانه امروز، میراث داران همان کسانی که جاهلیت اکبر را بنا نهادند ، جاهلیت مدرن را پایه گذاری کردند و باشد که خداوند، بشر را از این جاهلیت نیز برهاند.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه به تورق تاریخ و وقایع روزهای پایانی اردیبهشت ماه اشاره کرد و افزود: امروز ۲۷ اردیبهشت ماه یاد آور ایام عملیات پیروزمندانه بیت المقدس است. همانطور که می دانید عملیات غرور آفرین بیت المقدس از ۱۰ اردیبهشت ماه آغاز شد و در سوم خرداد ماه با آزاد سازی خرمشهر به سرانجام رسید. این روزها یاد آور هیجان های ناشی از پیشروی های نیروهای اسلام در جاده های اهواز و خرمشهر است. امروز همچنین سالروز آغاز عملیات بیت المقدس ۶ در سال ۶۷ نیز می باشد.

 

چمران در ادامه افزود: این ایام همچنین سالروز عروج ملکوتی مجتهد بزرگ آیت الله بهجت است که مراتب دینی و عرفانی وی بر همگان آشکارست.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران همچنین با اشاره به روز ارتباطات و روابط عمومی گفت: این روز را به همکارانمان در روابط عمومی و همه عزیزانی که در این عرصه زحمت می کشند تبریک می گویم.

 

چمران اظهار داشت: فردا نیز روز بزرگداشت حکیم عمر خیام؛ شاعر، ریاضی دان و حکیم بزرگ ایران زمین است.

 

وی ادامه داد: فردا همچنین سالروز شهادت سید مجتبی هاشمی سردار بزرگ اسلام است که یاد و خاطره این شهید را گرامی می داریم.

 

چمران در پایان روز جهانی موزه و میراث فرهنگی را به همه دوستداران میراث فرهنگی کشور و نیز آقای سلطانی فر که سابق بر این عضو شورای اسلامی شهر تهران بودند نیز تبریک گفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن