اجتماعی و فرهنگی

تهران هفته گذشته هوای سالم نفس کشید

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  مطالعه روند تغییرات ساعتی غلظت ذرات معلق کمتر از ۱۰ و ۵.۲ میکرون در ایستگاه­های سنجش آلودگی هوا از ۱۳ تا ۱۹ اردیبهشت امسال با در نظر گرفتن پارامترهای هواشناسی (سرعت باد و رطوبت نسبی) بر اهمیت نقش الگوهای هواشناسی در کیفیت هوای تهران تاکید می­کند.

مریم نادری، مدیر واحد پایش و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوا گفت: شاخص کیفیت هوای تهران در روزهای یکشنبه و دوشنبه به دلیل وزش بادهای با سرعت بالا (۸-۱۱ متر بر ثانیه) به شرایط سالم رسیده است. اثر افزایش سرعت باد در پراکندگی و پخش آلاینده­ها در روز دوشنبه به وضوح دیده می­‌شود. با توجه به نتایج بررسی‌ها که در نمودارها نمایش داده شده، دلیل اختلاف زمانی بین افزایش سرعت باد و کاهش غلظت آلاینده­ها تفاوت در مکان جغرافیایی ایستگاه­های اندازه­‌گیری آلاینده­‌ها (کل ایستگاه‌­های مستقر در تهران) و داده­‌های هواشناسی (اندازه­گیری شده در ایستگاه مهرآباد) است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوا به نقل از واحد پایش و پیش بینی‌ به گفته او از روز سه شنبه تا آخر هفته گذر سامانه بارشی و کاهش فشار در دامنه­‌های جنوبی البرز موجب ایجاد جو ناپایدار و اختلاط و پخش آلاینده‌­ها شده و این شرایط تداوم شرایط سالم برای کیفیت هوای تهران را در پی داشته است.

نادری افزود: به طور کلی در هفته‌ای که گذشت با توجه به شرایط مساعد جوی و وزش بادهای موثر با شدت زیاد، تمامی روزها در شرایط سالم قرار داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا