اجتماعی و فرهنگی

فضای تهران رنگ فرهنگ و هنر به خود گرفت

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین حسین طلا  با یادآوری اینکه شکل و شمایل تهران در بسیاری از مناطق مملو از تیرآهن‌ها و نماهای ساخت و سازی شده است، افزود: برای نخستین بار شاهد آن هستیم که فضای تهران رنگ فرهنگ و هنر به خود گرفته است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه طرح «نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر» به تازگی اجرا شده است ، اعلام کرد: هنوز برآوردی از ابعاد اثرگذار این طرح در دست نیست.

 وی گفت: بی‌شک پیش شرط اجرای چنین طرح‌هایی که در وسعت یک شهر به اجرا در می‌آیند، بررسی های میدانی و تحلیل محتواهایی کاربردی و چند بعدی است. 

طلا خاطر نشان کرد: در سال‌های اخیر بار‌ها شاهد اجرای طرح‌هایی بوده‌ایم که با هدف خارج کردن شهر از فضای بی‌روح و حذف ارتباطات ماشینی به اجرا در آمده‌اند، همچون گلریزان‌ها که بی‌هیچ تردیدی سبب تقویت ارتباطات عاطفی در پایتخت شده‌اند.  

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران، تداوم اجرای طرح‌هایی که سبب تجمیع بلوغ مردم یک شهر و هم خانواده شدن شهروندان می‌شود را بسیار حائز اهمیت دانست و یادآور شد: بی‌شک اجرای هر طرحی که منجر به هم خانواده شدن ساکنان یک شهر و تزریق روح مشترک به شهروندان می‌شود، دستاوردی ندارد جز کاهش آسیب‌های اجتماعی و تبعات منفی معضلات شهرنشینی. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن