اجتماعی و فرهنگی

تداوم اجرای طرح‌های امنیت اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سردار حسین اشتری در جمع اصحاب رسانه در جمع خبرنگاران در شهر یاسوج درباره وضعیت مرزها و حضور اشرار ضمن بیان اینکه وضعیت کنترل مرز ها بحمدالله در وضعیت مناسبی است افزود: مشکلی که ما داریم دو کشور همسایه شرقی ما هستند که متاسفانه ثباتی در مرزهای آنها وجود ندارد، هر آسیبی که می بینیم اعم از حضور اشرار و ورود مواد مخدر به دلیل بی ثباتی مرزهای کشور های همسایه های شرقی ماست البته از این طرف مجموعه مرزبانی نیروی انتظامی و سپاه پاسداران و دستگاه های امنیتی با اشراف اطلاعاتی که دارند اقدامات خوبی را جهت مقابله با آنها انجام داد‌ه که موفق شده اند گروه های اشرار و باند های مواد مخدر را شناسایی کنند و برخورد لازم را با آنها صورت گیرد.

 

تشدید آمادگی دفاعی و کنترل مرزها برای مقابله با اشرار

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: در هر صورت یکی از مشکلات ما ورود مواد مخدر به داخل کشور است که هر سال نسبت به سال گذشته کنترل ها و مراقبت ها بیشتر شده و امیدواریم امسال هم کنترل، مراقبت ها و کشفیات ما نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کند.

 

سردار اشتری تاکید کرد: اقدامات کنترلی ما در سطح مرزبانی ها تشدید شده و آمادگی دفاعی ما افزایش پیدا کرده و تجهیزات جدید را وارد مرز کرده‌ایم و به غیر از استفاده از نیروی مجرب انسانی از این تجهیزات جدید استفاده می‌کنیم ولی به هر صورت آن سوی مرز در اختیار ما نیست و اشرار در فاصله ای می آیند تیراندازی می کنند و برمی گردند و همین موضوع کار را برای ما سخت کرده است. البته هم مرزبانی ما تذکر لازم را به مرزبانی کشور مقابل داده و هم از نظر سیاسی وزارت امور خارجه تذکرات لازم را به کشور پاکستان داده‌اند . درمجموع امیدواریم وضعیت ما نسبت به سال ۹۳ مطلوب تر باشد.

 

ادامه اجرای طرح‌های امنیت اجتماعی

فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه طرح های ارتقای امنیت اجتماعی به صورت جاری و معمول در سطح کشور در حال اجرا است، افزود: این طرح در کشور در حال اجراست و هر ساله در ایام خاص با تجهیزات بیشتری اجرا می شود.

فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: این طرح هیچ موقع متوقف نشده است و با هماهنگی دستگاه قضایی طبق قانون ادامه می یابد تا دغدغه های مردم در این خصوص برطرف شود.

سردار اشتری از همکاری، هماهنگی استاندار، نمایندگان مجلس و اعضای شورای تامین استان کهگیلویه و بویراتحمد با فرماندهی انتظامی تشکر کرد و اضافه کرد: نیازمندی هایی نیز در این استان وجود دارد که امیدواریم تا پایان سال کمبود نیروی انسانی، تجهیزات و هم ساخت و ساز و ابنیه در حد مقدورات برطرف شود.

 
 
 
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن