شورای شهر

عدم استفاده از امکانات شهرداری در انتخابات مجلس/ لغو جلسات شورا با رئیس‌جمهور

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  رضا تقی‌پور پس از پایان ۱۴۹ مین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طبق جلسات گذشته در ابتدای این جلسه سه نفر از اعضای تذکرات خود را مطرح کردند.

وی تصریح کرد: نخستین دستور جلسه امروز بررسی دو فوریت طرح اصلاحیه دو مصوبه مناسب‌سازی معابر برای معلولان و جانبازان بود که این مصوبه در سال ۸۴ به تصویب اعضا رسیده بود که در جلسه امروز با اصلاحیاتی روبرو شد.

تقی‌پور ادامه داد: بررسی لایحه پیشنهاد و معرفی ۱۰ نفر از کارکنان شهرداری به عنوان قائم‌مقام ذی‌حساب واحدهای تابعه شهرداری در مناطق دستور دوم جلسه امروز شورای شهر بود که در نهایت اکثریت افراد پیشنهاددهنده مورد تایید قرار گرفتند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: پیشنهاد و معرفی دو نفر از شورا جهت حضور در شورای بازنگری نظامات برنامه‌ریزی و مالی شهرداری تهران دستور بعدی جلسه امروز بود که بعد از صحبت‌های مخالف و موافق به پیشنهاد یکی از اعضا مبنی براینکه این مصوبه در سال ۸۶ و در زمانی که قانون برنامه پنج ساله دوم شهرداری حضور نداشته بود به تصویب رسیده بود پیشنهاد شد که این طرح مجددا به کمیسیون‌ها ارجاع داده شود و مشخص شود.

وی ادامه داد: طرح ارسال شده قرار شد پس از ارجاع به کمیسیون‌ها و اعلام نظرات اعضا در کمیسیون‌ها به کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، پیشنهاد جدیدی این کمیسیون ظرف یک هفته در جلسه بعدی شورای شهر مطرح شود.

تقی‌پور ادامه داد: به دلیل کمبود وقت دستورات بعدی در دستور کار قرار نگرفت و در نهایت اعتراض سه نفر از مالکین به آرای صادره بدوی باغات مطرح شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به درگیری لفظی پیش آمده بین راستگو و دوستی دو عضو شورای شهر تهران گفت: این یک مباحث داخلی است و طبیعی است که در هنگام رای‌گیری و یا پیشنهاد طرح و لایحه‌ای مطرح می‌شود.

وی در ادامه با تاکید براینکه طبق قانون مدیران و مسئولان باید ۶ ماه قبل از برگزاری هر گونه انتخاباتی از جمله انتخابات مجلس استعفا دهند گفت: این موضوع نیز در شورا صدق می‌کند و مدیران و معاونان شهرداری تهران نیز چنانچه بخواهند در انتخابات شرکت کنند باید استعفا دهند.

وی افزود: مدیران و معاونینی که از مجموعه مدیریت شهری بنا دارند در انتخابات شرکت کنند به هیچ عنوان نباید از امکانات شهرداری در بحث انتخابات استفاده کنند و قطعا شورا بر این موضوع نظارت خواهد داشت.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به برگزاری جلسه تعدادی از اعضای شورای شهر تهران با نمایندگان و عضو فراکسیون شوراها و مدیریت شهری در مجلس شورای اسلامی گفت: این جلسه هفته گذشته و به مناسبت نهم اردیبهشت‌ماه روز شوراها برگزار شد ضمن اینکه افرادی که در این فراکسیون حضور دارند به دلیل علاقه شخصی عضویت پیدا کرده‌اند ضمن اینکه جلسه اشاره شده جلسه صمیمی بود و بحث‌های مختلفی مطرح شد.

وی اظهار امیدواری کرد: این گونه جلسات در طول سال ادامه پیدا کند چراکه اعتقاد تمامی مسئولان و مدیران شهری تحقق مدیریت یکپارچه شهری و برگزاری این گونه جلسات به تحقق این مدیریت کمک می‌کند.

تقی‌پور در ادامه در پاسخ به این پرسش که چه زمانی معاون اجرایی شورای شهر انتخاب خواهد شد گفت: شخص رئیس شورای شهر کارهای این حوزه را انجام می‌دهد به طوری که برخی از اعضا نظرشان این است که امور اجرایی با کندی پیش می‌رود به طوری که هیات رئیسه این آمادگی را دارد که نظرات و پیشنهادات اعضای شورای شهر را برای بررسی معاونت اجرایی شورا مورد بررسی قرار می‌دهد.

تقی‌پور در ادامه با اشاره به لغو جلسه اعضای شورای شهر با رئیس‌جمهور گفت: این جلسه به دلیل سفر رئیس‌جمهور به استان فارس لغو شده بود که البته دفتر رئیس‌جمهور یک روز قبل از لغو این جلسه این موضوع را به اطلاع اعضای شورای شهر رسانده بود.

تقی‌پور در پایان گفت: در سال گذشته نیز جلسه اعضای شوراها با رئیس‌جمهور لغو شده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن