اجتماعی و فرهنگی

استخدام‌های جدید وزارت بهداشت و دغدغه‌های وزیر برای حضور بخش خصوصی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین دکتر سیدحسن هاشمی در خصوص استخدام‌های وزارت بهداشت در سال جاری، گفت: امسال وزارت بهداشت استخدام ندارد و آنچه که دولت با عنوان استخدام مجوز داده، برای بیمارستان‌هایی است که هنوز راه‌اندازی نشده‌اند.

 

وی در این باره اظهار کرد: امسال به کارگیری نیروها در قالب شرکتی است و امیدواریم با این کار بتوانیم بخشی از کمبودهای وزارت بهداشت را که بسیار زیاد است، برطرف کنیم. بنابراین مراکز می‌توانند بنابر نیاز خود به صورت شرکتی نیرو جذب کنند.

 

کمبود نیرو؛ معضل جدی در بیمارستان‌ها

 

هاشمی در خصوص کمبود نیرو در وزارت بهداشت، گفت: در زمینه نیروی انسانی بویژه در حوزه پرستاری و بهیاری با کمبودهای زیادی مواجه هستیم. در حال حاضر در اورژانس کشور حداقل ۷۵۰۰ نفر و حدود ۶۰۰۰ عضو هیات علمی نیز کمبود نیرو داریم. همچنین در حوزه خدماتی با کمبودهای زیادی مواجهیم.

 

وی افزود: این کمبود نیروها وجود دارد، وزارت بهداشت متوجه مشکلات دولت بوده و از طرفی به متورم شدن دولت از نظر نیروی انسانی نیز علاقه مند نیستیم. بر همین اساس علاقه‌مندیم که تصدی گری‌ها در این حوزه کاهش یابد.

 

هاشمی با اشاره به مذاکرات وزارت بهداشت با بخش خصوصی جهت حضور پر رنگ‌تر این بخش در حوزه بهداشت و درمان کشور، گفت: از آنجایی که بخش خصوصی حضور کمرنگی در انجام ماموریت‌های حوزه بهداشت و درمان داشته، مشکل است که اولا مجموعه داخلی وزارت بهداشت را به این نتیجه برسانیم که بخش خصوصی در حوزه بهداشت و درمان نقش بیشتری داشته باشد و این موضوع به زمان و بحث‌های زیادی نیاز دارد.

 

وزیر بهداشت در همین خصوص ادامه داد: مشکل دیگر تشویق بخش خصوصی برای حضور در عرصه سلامت است که این موضوع نیز کار ساده‌ای نیست. اما خوشبختانه در حال انجام است و مذاکراتی با بخش خصوصی داشتیم و کارهای خوبی نیز انجام شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن