اجتماعی و فرهنگی

تهران کارخانه آلاینده فعال ندارد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین رضا قدیمی با اشاره به آلودگی‌های کارخانجات بخش رنگرزی، ریسندگی و بافندگی، افزود: مناطق ۲۱ و ۲۲ در ذون صنعتی تهران قرار گرفته است و ما با توسعه شهر به حریم صنعتی تجاوز کرده‌ایم و این مناطق میزبان کارخانه‌های بزرگ صنعتی در پایتخت است هر چند صنایع مستقر در بخش صنعتی تهران به طور کلی آلوده نیست و تنها بخش‌های با آلودگی صوتی دارند.

 

وی ادامه داد: تعدادی کارگاه‌ آلاینده در تهران فعالیت می کنند که برای اصلاح فرایند آن برنامه هایی داریم، به طور مثال برای تهیه سیستم تصفیه فاضلاب مذاکراتی صورت گرفته و خریداری شده و در حال نصب هستند.

 

وی با اشاره به این که سال گذشته تقریبا ۲۰ هزار پرونده درخصوص ماده ۳۰ قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا رسیدگی شده است، افزود: ۸۰۰ پرونده منجر به صدور رای شده است و این واحدها ملزم به اجرای احکامی مانند الزام به فراهم‌آوری تمهیدات، پلمپ، تعطیلی و غیره شده اند.

 

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر در خصوص اعتراض صاحبان صنایع آلاینده نسبت به رأی‌های صادره در مورد آلودگی‌های ناشی ازفعالیت‌های آلاینده تصریح کرد: خوشبختانه هیاتی از سوی شورای شهر تهران که به اعتراضات آرای مربوط به آلایندگی صنایع رسیدگی می کنند، به تازگی عمده آرا صادر شده را تایید می‌کند و مشکلی در این زمینه نداریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن