شورای شهر

سریال خشکاندن درختان در تهران ادامه دارد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین رحمت‌الله حافظی در جریان یکصد و چهل و ششمین جلسه شورای شهر تهران اظهار داشت: سریال خشکاندن درختان شهر تهران به مثابه قتل‌های زنجیره‌ای ادامه دارد و شهرداری تهران همچون گذشته بی‌تفاوت و منفعل به این موضوع می‌پردازد.

وی گفت: شهرداری تهران دهها میلیارد تومان برای ایجاد فضای سبز در تهران هزینه می‌کند اما توان جلوگیری از تخریب فضاهای سبز گذشته را ندارد.

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه در حاشیه پل نیایش و با استفاده از گازوئیل و مازوت درختان را می‌خشکاند بیان داشت: در بخشی از منطقه‌ای ۲ درختان در حال قلع و قمع هستند و کاری صورت نمی‌گیرد.

وی ادامه داد: درختان موجود در باغات منطقه ۵ مستقر در بالای پل نیایش نیز در حال خشک شدن هستند و این در حالی است که توجهی به این موضوع نمی‌شود و بی‌تفاوتی‌ها ادامه دارد.

وی در ادامه این جلسه با اشاره به قلع و قمع درختان در بوستان شقایق و منطقه ۲ گفت: در حالی این اتفاق افتاده است که بخشی از این بوستان تخریب شده و در حال گودبرداری است و حفاظی در این محدوده کشیده شده است و بناست مجتمع مسکونی ۱۰ طبقه‌ای در این منطقه ساخته شود.

حافظی همچنین با اشاره به آخرین وضعیت زمین ۷ هزار متری تعاونی مسکن منطقه ۷ در بخشی از باغات کن گفت: انتظار می‌رود که تخلف صورت گرفته از سوی شهردار اسبق منطقه پیگیری و این موضوع از طریق مراجع قضایی رسیدگی شود.

وی ادامه داد: درختانی که در این بخش از باغات کن قلع و قمع شده است قدیمی بوده و بن آنها میانگین بالای ۱۵۰ سانتی‌متر است.

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران همچنین از رئیس شورای شهر خواست پیگیری‌های لازم را برای واگذاری زمینی معاوض در منطقه ۵ و باغات کن به تعاونی مسکن منطقه ۷ پیگیری کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن