اجتماعی و فرهنگی

عربستان تا سوم اردیبهشت از زائران ایرانی خالی می‌شود

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین ناصر خدرنژاد در رابطه با آخرین وضعیت عمره‌گزاران ایرانی حاضر در کشور عربستان گفت: سازمان حج و زیارت تا ۲۴ فروردین اعزام داشته است بنابراین تا سوم اردیبهشت عمره‌گزاران ایرانی در کشور عربستان حضور دارند.

معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت افزود: هم‌اکنون در مدینه منوره هیچ زائر ایرانی حضور ندارد و حدود ۱۰ هزار عمره‌گزار ایرانی در شهر مکه هستند که تا سوم اردبهشت تمام آنها به کشور بازخواهند گشت.

وی با بیان اینکه رایزنی جدیدی در رابطه با حادثه فرودگاه جده و از سرگیری اعزام عمره‌ها نداشتیم، بیان کرد: تمام افرادی که اعزام آنها بعد از تاریخ ۲۴ فروردین بود به نوعی انصرافی محسوب می‌شوند. این در صورتی است که متقاضیان عمره می‌توانند فیش‌های خود را نگه‌ دارند تا اگر زمانی اعزام‌ها از سرگرفته شد به زیارت خانه خدا بروند.

خدرنژاد با اشاره به اینکه اعزام به حج واجب تعلیق نشده است، افزود: زائرانی که می‌خواهند انصراف خود را از سفر به عمره اعلام کنند می‌توانند از طریق سایت اینترنتی سازمان حج و زیارت اعلام کنند و بعد از انصراف تمام مبالغ دریافتی از آنها به حسابشان بازخواهد گشت.

معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت در خاتمه گفت: آمار دقیقی از انصرافی‌ها ندارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن