اجتماعی و فرهنگی

کمبود شدید تخت‌های بیمارستانی و برنامه ویژه وزارت بهداشت

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین دکتر ایرج حریرچی در مورد برنامه‌های وزارت بهداشت در سال ۹۴ برای ساخت بیمارستان، اظهار کرد: برای امسال ساخت حدود ۴۰ هزار تخت را در دستور کار داریم که با توجه به محدودیت منابع دولتی حداکثر چندهزار مورد از این تخت‌ها را می‌توانیم از منابع دولتی تامین کنیم.

 

 

توافق وزارت بهداشت با قرارگاه خاتم‌الانبیاء برای ساخت بیمارستان

 

 

وی افزود: در این زمینه توافق خوبی با قرارگاه خاتم‌الانبیاء و چند نهاد دیگر انجام دادیم و امیدواریم منابع قابل توجهی، خارج از بودجه‌های دولت و همچنین از املاک مازاد وزارت بهداشت را وارد کنیم تا بتوانیم کمبود شدید تخت در کشور را جبران کنیم. درست است که از برخی تخت‌ها استفاده بهینه نمی‌شود اما ما در کشور حتی نسبت به متوسط منطقه با کمبود تخت مواجه هستیم.

 

وی با تاکید بر اینکه باید در مورد مساله کمبود تخت در کشور تدبیر مناسبی اندیشیده شود، گفت: بنابراین باید علاوه بر بودجه دولتی، از منابع خارج از دولت و املاک مازاد وزارت بهداشت برای جبران این کمبود استفاده شود.

 

 

برنامه ویژه وزارت بهداشت برای افزایش شمار تخت‌های ویژه در کشور

 

 

حریرچی همچنین به کمبود تخت‌های ویژه در کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به کمبود ۵۵۰۰ تخت ICU در کشور برنامه جدی برای افزایش تخت‌های ویژه در دستور کار داریم. امیدواریم بتوانیم قسمت اعظم این کمبود تخت را امسال جبران کنیم. البته در حال حاضر نمی‌توان آمار دقیقی در این خصوص ارائه داد اما سعی می‌کنیم قسمت اعظم کمبود تخت ویژه را برطرف کنیم.

 

قائم مقام وزیر بهداشت در پایان با بیان اینکه ساخت بیمارستان کار پیچیده‌ای است، اظهار کرد: در دو دهه گذشته ساخت بیمارستان‌های بالای ۱۰۰ تخت، هشت سال زمان برده است، اما ما امیدواریم بتوانیم این را به بازه زمانی دو تا سه سال برسانیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن