اجتماعی و فرهنگی

آمادگی کامل شهرداری برای مقابله با هجوم مگس‌های سفید به تهران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین علی‌محمد شاعری درباره طغیان سفیدبالک‌ها افزود: مگس سفید یا سفیدبالک‌ها حشراتی هستند که گیاهان جالیزی و محصولات کشاورزی و گلخانه‌ای در اراضی جنوب و جنوب شرقی استان تهران میزبان اصلی آنهاست، اما در سال گذشته محصولات کشاورزی نتوانستند میزبان خوبی برای این حشرات باشند که این موضوع موجب طغیان این حشرات به فضای سبز شهری تهران شد.

وی ادامه داد: تغییرات شرایط آب و هوایی که به علت خشکسالی پدید آمده بود نیز دلایل ثانویه هجوم حشرات به فضای سبز شهر تهران شد و خساراتی را برای شهرداری برجای گذاشت.

رییس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، طولانی شدن دوره گرما و کاهش بارندگی را علت اصلی هجوم سفیدبالک‌ها دانست و افزود: احتمالا با توجه به شرایط آب و هوایی امسال و تمهیدات انجام شده با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی و موسسه بررسی آفات و دستگاه‌های مرتبط، این موضوع کنترل خواهد شد.

 

آمادگی کامل شهرداری برای مقابله با هجوم سفیدبالک‌ها به تهران

شاعری با بیان اینکه شهرداری تهران آمادگی کامل برای مقابله با هجوم سفیدبالک‌ها به تهران را دارد، گفت: شهرداری تهران با استفاده از آبشویی با محلول‌های بیولوژیک و کم‌خطر و همچنین نصب اتیکت‌های زرد بر روی تنه درختان، جمع‌آوری و معدوم ساختن شاخ و برگ خشک درختان و رعایت سایر اقدامات پیشگیرانه که آسیبی به انسان نمی‌زند و موجب دفع آفات گیاهان می‌شود، اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

 

وی با تاکید بر اینکه وزارت جهاد کشاورزی هنوز گزارش خاصی از هجوم سفیدبالک‌ها به تهران نداده است، گفت: موسسه دفع آفات نیز نمونه‌برداری درخصوص نحوه کنترل، تعداد نسل، قدرت تکثیر و طغیان این حشرات را انجام داده است تا نتایج را به سایر موسسات و سازمان‌های مربوطه اعلام کند.

رییس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با تاکید بر اینکه کارگروهی با هماهنگی دستگاه‌های مربوطه برای مقابله با هجوم سفیدبالک‌ها تشکیل شده است، ادامه داد: با توجه به شرایط آب و هوایی امسال، امکان طغیان مگس سفید یا سفیدبالک مانند سال گذشته وجود ندارد، اما احتمال طغیان آن نیز می‌رود، بنابراین شهرداری تهران آمادگی کامل برای مقابله دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا