اجتماعی و فرهنگی

گشت‌های نامحسوس پلیس درکمین خودروهای پلاک مخدوش

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سردار سید تیمور حسینی در این باره ، گفت: همزمان با آغاز اجرای طرح ثبت دوربینی تخلف ورود غیرمجاز به محدوده زوج و فرد ماموران مستقر در این مبادی نیز دیگر حضور فیزیکی برای اعمال قانون نخواهند داشت، اما گشت‌های محسوس و نامحسوس برخورد با مخدوش‌کنندگان پلاک در سطح محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد به ویژه در مبادی ورودی حضور خواهند داشت.

وی با بیان اینکه برابر قانون با هرگونه تخلف مخدوش کردن پلاک برخورد خواهد شد، اظهار کرد: ممکن است برخی از رانندگان این موضوع را ندانند که مخدوش کردن پلاک نه تنها یک تخلف رانندگی محسوب می‌شود بلکه دارای عنوان اتهامی جعل نیز محسوب شده و مرتکبان آن علاوه بر آنکه وسیله نقلیه‌شان توقیف خواهد شد، به دادسرای ویژه راهنمایی و رانندگی نیز ارجاع داده می‌شود که برای این افراد ممکن است از ۶ ماه تا یک سال حبس نیز در نظر گرفته شود.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه امکان شناسایی رانندگانی که پلاک خود را مخدوش کرده‌اند از طریق دوربین‌ها نیز وجود دارد، گفت: دوربین‌های هوشمند ما این قابلیت را دارد که از طریق رویت تنها دو، سه رقم پلاک مخدوش شده نوع خودرو و تطبیق آن با نوع خودرو، مالک وسیله نقلیه را پیدا کنند. از این رو لازم است تمامی رانندگان از انجام چنین اقداماتی پرهیز کنند.

حسینی اظهار کرد: همچنین ممکن است در برخی از موارد راننده اقدام به هول دادن خودروی خود کرده و موتورسیکلتی مانع از رویت پلاک شود که در این صورت نیز با فرد متخلف و موتورسیکلت‌سوار برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه از امروز حدود ۱۳۰ معبر ورودی به محدوده زوج و فرد به وسیله دوربین‌های سطح تخلفات کنترل می‌شود، اظهار کرد: لازم به یادآوری است که به ازای هر بار عبور از مقابل دوربین‌های مختلف رانندگان متخلف مبلغ ۲۰ هزار تومان جریمه خواهند شد و اینطور نیست که فردی گمان کند چون یک بار وارد محدوده زوج و فرد شده است، دیگر مجوز حضور در این محدوده را تا پایان وقت پیدا کرده است.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه وضعیت در محدوده طرح ترافیک و به شکل سابق است و تمام ورودهای غیرمجاز به این محدوده به وسیله دوربنی کنترل می‌شود، خاطرنشان کرد: ساعت اجرای طرح زوج و فرد از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۱۹ عصر است و محدوده آن از نیز از قسمت شرق به بزرگراه امام علی (ع) از بزرگراه شمال به بزرگراه همت و از قسمت غرب به بزرگراه‌های نواب و چمران و از قسمت جنوب به بزرگراه بعثت ختم می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن